Kar yine bastırdı! İstanbul'da okullar tatil olacak mı?

İSTANBUL'da 11 Ocak okullar tatil mi 11.01.2017 İstanbul Valisi Vasip Şahin kar tatili verdi. Vali Şahin İstanbul'da yarın da okulların tatil edildiğini açıkladı.

Kar yine bastırdı! İstanbul'da okullar tatil olacak mı?

İSTANBUL'da okullar 11 Ocak tatil mi Vasip Şahin son dakika kar tatili açıklaması yaptı. İstanbul'da etksini kaybetmesi beklenen kar yağışı öğleden sonra tekrar başladı. İstanbul'da okullar 2 gündür tatildi. Peki yarın, yani 11 Ocak Salı günü İstanbul'da okullar tatil olacak mı diye beklenirken Vali Şahin az önce İstanbul'da okulların yarın yani 11 Ocak Salı günü de tatil edildiği açıkladı.

İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ VASİP ŞAHİN AÇIKLAMA

Dün bu saatlerde İstanbul için tatil kararı veren Vasip Şahin'den son dakika bir tatil açıklaması geldi. Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli kar yağışının İstanbul'da akşam saatlerine kadar devam edeceğini açıklamış İstanbul'da okulların büyük olasılıkla yarın tatil olabileceğini söylemişti.

VASİP ŞAHİN TATİL HABERİNİ BÖYLE DUYURDU

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada "Yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceği beklenmektedir. Bu nedenle meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açtığı olumsuz etkiler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine yarın (11 Ocak 2017 Çarşamba) ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi.

İSTANBUL'DA KAR BASTIRDI SAATLİK HAVA DURUMU

İstanbul için saatlik hava durumu tahmini

BU İLLERDE KAR YAĞIŞI BİTMEDİ

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolunun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in batısı, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin, Mersin ve Adana çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Muğla, Antalya ve Mersin'in kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimleri, Antalya ve Mersin'in iç ve yüksek kesimleri (Rakımı 800 metre ve üzeri olan yerler), Isparta, Burdur ile Konya'nın güneybatı ve Karaman'ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 16:49

YORUM EKLE