İşte AK Parti'nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi...

AKP'nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP'li vekilin kardeşi mi?

İşte AK Parti'nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi...

Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Öztürk, söz konusu tasarının yasalaşması durumunda bir önceki dönem AKP Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci'nin aklanacağını yazdı.

Ali İnci ve ailesinin bölgede faaliyet gösteren İnci Grup’un sahibi olduğu biliniyor. 14 yaşında kız çocuğuna tecavüz etme iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Yusuf İnci, yurt dışında bulunuyor. Yusuf İnci, söz konusu tasarının yasalaşması durumunda yargılanmaktan kurtulacaktı. Söz konusu ilişkiler ise sadece abi-kardeş bağıyla sınırlı değil. Kardeşi tasarının yasalaşması durumunda serbest kalacak Ali İnci ile söz konusu tasarının hazırlayıcılarından AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker birlikte seçim çalışması yapacak kadar ‘sıcak’ ilişkilere sahip. Çok kısa süre önce iki isim kameraların karşısına birlikte geçmiş ve AKP’nin seçim çalışmalarını yapmış.

OLAYIN ÖZETİ

Sakarya Pamukova’da 15 yaşındaki kız çocuğuna 'nitelikli cinsel istismar'da bulunmakla suçlanan 54 yaşındaki işadamı Yusuf İ. ve işadamına aracılık etmekle suçlanan kadın kuaför Ayşegül K. hakkında dava açıldı. 45 yıl hapsi istenen Yusuf İ.’nin, soruşturmanın başlamasından iki hafta sonra Batı Afrika ülkesi Fildişi’ne kaçtığı ortaya çıktı. Ayşegül K. tutuklanırken Yusuf. İ. hakkında yakalama emri çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 16:10

YORUM EKLE