İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik görevlilerin karşılık verdiği olayda kadın saldırgan bombalı ve silahlı olarak ölü ele geçirildi. Yaralı olarak kaçan terörist de kısa süre içinde yakalandı. Saldırıda 2 polis memuru hafif şekilde yaralandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı
Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne 2 kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Polisin karşılık vermesi sonrası saldırganlardan biri öldürüldü, diğeri yaralı olarak ele geçirildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'u arayarak bilgi aldı.

İlk edinilen bilgilere göre 2 saldırgan uzun namlulu silahlarla Emniyet Müdürlüğü'ne ateş etti.

Polislerin anında karşılık vermesiyle saldırganlardan biri vurularak öldürüldü. Diğer saldırganın ise yaralı olarak ele geçirildiği öğrenildi.

Çatışmada 1 polis hafif şekilde yaralandı.

Olay sonrası Vatan Caddesi çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Öldürülen saldırganın üzerinde ise bomba olduğu ortaya çıktı.

Ekipler bombayı fünye ile patlatarak etkisiz hale getirdi.

Olayda hafif yaralanan polis hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çatışmanın ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü çevresinde büyük hareketlilik yaşandı.

Çıkan çatışmada kadın terörist ölü olarak ele geçirildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE ÜÇÜNCÜ KONTROLLÜ PATLAMA

Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırının ardından önlemler ve çevredeki araştırmalar devam ederken, Emniyet'in önünde üçüncü kez kontrollü patlama gerçekleştirildi. 
Bu arada, ölen kadın terörist için Emniyet Müdürlüğü'nün önüne cenaze arabası geldi.
GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen silahlı saldırıyı gören bir tıp öğrencisi, yaşanan korku dolu anları anlattı. 

Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi'nde okuyan Mustafa Bakır isimli öğrenci, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yaşanan çatışmayı duyarak dışarı çıktılarını söyledi. Bir anda dışarı çıktıkların anlatan Bakır, "Bir anda silah sesleri geldi. Ne olduğunu anlayamadık korktuk. Polisler okulumuza falan girdi. Ne yapacağımızı bilemedik. Canlı bomba olayı var falan dediler. Polislerin hepsi kapıdaydı bir şahıs yerde yatıyordu. Onu vurdular galiba. Korktuk bayağı" ifadelerini kullandı.

Alınan bilgiye göre, binanın ana giriş kapısındaki güvenlik noktasına  biri kadın iki kişi tarafından ateş açıldı. Güvenlik görevlilerinin karşılık  vermesi üzerine kısa süreli çatışma yaşandı.

KAÇAN SALDIRGAN DA YAKALANDI

Çatışmada kadın saldırgan bomba ve uzun namlulu silahla ölü ele geçirildi. Yaralı olarak kaçan saldırganın da polis tarafından sıkıştırıldığı ve yakalandığı bildirildi. Saldırıda 2 polis memurunun da hafif yaralandığı öğrenildi.

 Çatışma anında yoldan geçen kadınlar ve çocuklar yerlere yattı. Cadde çift yönlü  trafiğe kapatılırken olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

İSTANBUL VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İstanbul Emniyet Müdürlüğümüze yarım saat kadar önce biri kadın iki kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Çatışmada kadın terörist üzerindeki bomba ve uzun namlulu silahla ölü olarak ele geçirildi. Diğer saldırganın yaralı olarak kaçtığı olayda bir polisimiz hafif yaralandı" dedi.

BAŞBAKAN ARAYIP BİLGİ ALDI
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yapılan silahlı  saldırıyla ilgili, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve İstanbul Emniyet Müdürü  Selami Altınok'u arayarak bilgi aldı.
 
1 UZUN NAMLULU SİLAH, 2 EL BOMBASI VE...
 
Valilik açıklaması şöyle:
 
"Bugün saat 17.50 sıralarında ilimiz Vatan Caddesi üzerinde bulunan  İl Emniyet Müdürlüğü binası uzun namlulu silahla taranmış, çıkan çatışmada saldırıda bulunan kadın terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Teröristin üzerinde bir uzun namlulu silah, 2 el bombası ve 1 tabanca bulunmuştur. Çatışma sırasında hafif şekilde yaralanan 2 polis memuru tedavi altına alınmıştır. Konu hakkında detaylı araştırma ve soruşturmaya ilgili birimlerimizce devam edilmektedir."
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 20:18

YORUM EKLE