Hayatını kaybeden anne ve çocukları toprağa verildi

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine düşen top mermisinde hayatını kaybeden 5 vatandaş toprağa verildi. Hayatını kaybedenlerden iki çocuk ve annesinin cenazeleri yürekleri dağladı. Suriye’den ateşlenen top mermisi Akçakale Yeni Mahalle'de...

Hayatını kaybeden anne ve çocukları toprağa verildi

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine düşen top mermisinde hayatını kaybeden 5 vatandaş toprağa verildi. Hayatını kaybedenlerden iki çocuk ve annesinin cenazeleri yürekleri dağladı.

Suriye’den ateşlenen top mermisi Akçakale Yeni Mahalle'de evinin önünde bulunan anne Zeliha Timuçin (39) çocukları Zeynep (8), Ayşegül (12) ve Fatoş Timuçin ile Gülşen Özer’in (40) hayatını kaybetmesine neden oldu. Sabahın erken saatlerinde toprağa verilen cenazelerin defin törenine başta Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç olmak üzere 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Recep, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu da katıldı.

        Patlamada Meryem Timuçin (10), Aysel Timuçin ve Hatice Timuçin, Özlem Özer, Mustafa Berkant, Mehmet Sonuç, Şeyma Özer ile başkomiser Ali Çolak, polis memurları İskender Türker ve Deniz Çakır'ın da yaralandığı belirtildi. Tedavileri devam eden yaralılardan 2'sinin hayati tehlikesinin bulunduğu, diğerlerinin ise sağılık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 15:47

YORUM EKLE