Gizem Öğretmenin Ailesi İsyan Etti!

Bilecik’te motosiklet kazasında ölen öğretmen Gizem Kıvılcım’ın ailesi, jandarmanın, “Yüzde 100 ölen kusurlu” kaza raporuna itiraz etti. Savcılığa başvuran aile, "Çarpıp öldürenin hiç mi suçu yok" diye isyan ediyor.

Gizem Öğretmenin Ailesi İsyan Etti!

Bursa'da sınıf öğretmeni olan Gizem Kıvılcım, 11 Ekim'de Bilecik yakınlarında motosikletiyle kaza yaptı. Karşı yönden gelen Sami K. yönetimindeki araçla çarpıştı ve olay yerinde hayatını kaybetti. Sami K. serbest bırakıldı. Jandarma düzenlediği raporda yüzde yüz Gizem öğretmeni kusurlu gösteren rapor hazırladı.Gizem'in anne ve babası Habibe-Rıza Kıvılcım çifti de sürücünün serbest bırakılmasına ve jandarmanın düzenlediği "Yüzde 100 motosiklet sürücüsü kusurlu" raporuna itiraz etti. Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı'na avukatları Aziz Uzun aracılığıyla itiraz dilekçesi sunan ve Sami K.'nin tutuklanmasını talep eden aile, rapordaki çelişkileri tek tek sıraladı. Olay yerine gelen çekici şoförünün tanık olarak dinlenmesini ve deliller yok olmadan uzman bilirkişiye yeni bir rapor aldırılmasını istedi. Savcılığın şimdi kazayla ilgili rapor alınması için dosyayı Adli Tıp Kurumu'na ya da yeni bir bilirkişi heyetine göndermesi bekleniyor.

'FİZİK KURALLARINA AYKIRI'

İşte ailenin itirazları: "Yolda şerit çizgileri yoktu. Kıvılcım'ın şerit ihlali yaptığını gösteren bir delil yok. Kaza mahallindeki deliller silinmeden yeniden olay yerinde bilirkişi tarafından bir keşif yapılması gerek. Kaza krokisinde Kıvılcım'ın düştüğü yer, kazanın yapıldığı yer olarak gösterildi. Öğretmenin daha hafif olan motordan kolayca savrulabileceği, en azında 3-5 metre ileriye düşmüş olabileceği hesaplanmadı. Öğretmenin son olarak düştüğü noktanın kaza çarpışması noktası olması mümkün değil. Ancak raporda vurduğu gibi olduğu yerde kaldığı belirtiliyor. Otomobil sürücüsünün anlatımlarına göre; motor çarpışmadan sonra 10 metre kadar geriye gitti ve durdu. Bir motor ile bir aracın çarpışması sonucu motorun düzgün bir şekilde 10 metre geriye gitmesi fizik kurallarına aykırı. Kaza tutanağında yer alan krokide 19.6 metre fren izi kaza yerinde yok. Bu da otomobil sürücüsünün hiç fren yapmadığını gösteriyor. Kaza mahalli Kendirli köyü sınırları içinde olmasına rağmen niçin Hasandere Köyü Muhtarı kazaya müdahil oldu?"


YORUM EKLE