Evinden 1 milyon dolar çıkmıştı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Denizli'de gözaltına alınan ve evinde valiz ve ayakkabı kutusu içinde 989 bin 658 dolar ile 50 bin 550 avro ele geçirilen eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanı Mesut Tekkoyun'un, parayı bir firmadan danışmanlık hizmeti karşılığında aldığını öne sürdüğü öğrenildi. Savcılık, paranın sahibi olduğunu ileri sürerek, iadesini isteyen bir firmanın yetkilileri ile 2 avukatı hakkında da soruşturma başlattı

Evinden 1 milyon dolar çıkmıştı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosunca,  dün, BTK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB), FETÖ üyesi olduğu öne  sürülen kişilere yönelik soruşturma başlatılmıştı. Başsavcı Vekili Mehmet Odabaş'ın talimatıyla gerçekleştirilen operasyonda, hakkında yakalama kararı  bulunan 49 kişiden 17'si gözaltına alındı.    Soruşturma kapsamında Denizli'de gözaltına alınan, evinde valiz ve  ayakkabı kutusu içinde 989 bin 658 dolar ile 50 bin 550 avro ele geçirilen eski  BTK çalışanı Tekkoyun'un da aralarında olduğu şüpheliler, soruşturmanın  yürütüldüğü Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Diğer şüphelilerin yakalanması için ise çalışmaların sürdüğü  kaydedildi.

Parayı isteyen firmaya soruşturma

Tekkoyun'un evinde paranın yanı sıra çok sayıda CD ve video kaset ile  bir kağıda yazılı "Yürekte 'SIZINTI' ile başladık. 'ZAMAN'la öğrendik 'AKSİYON' insanı olmayı. 'YENİ ÜMİT'lerimizle yağdırdık 'YAĞMURLARI' ve sonunda yeşerdi 'GONCALAR" ifadelerinin yer aldığı şiir de bulunmuştu. CD ve kasetler incelenmek üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığına gönderildi. Mesut Tekkoyun'un ilk ifadesinde, parayı bir firmadan danışmanlık  hizmeti karşılığında aldığını öne sürdüğü öğrenildi. Ancak bu miktarda paranın bir memura danışmanlık hizmeti karşılığında verilmiş olamayacağını değerlendiren savcılığın, paranın sahibi olduğunu ileri  sürerek, iadesini isteyen bir firmanın yetkilileri ile 2 avukatı hakkında da soruşturma başlattığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 18:35

YORUM EKLE