Esprilerinin sırrı meğerse buymuş..

Konuşmalarını bilgi notlarına göre biçimlendiren Demirtaş, meydanlarda kullanacağı esprileri farklı bir kâğıda not ediyor

Esprilerinin sırrı meğerse buymuş..

HDP Eş Genel Başkanları, Türkiye genelinde yaptıkları mitinglerde kentleri bölüştüler.

Selahattin Demirtaş 25 miting için 20 bin, Figen Yüksekdağ 15 bin km yol yaptı. Mitinglerdeki konuşmaları için metin yazan özel bir ekibi bulunmayan Demirtaş, 3 kişilik bir ekipten gündemin önemli unsurlarını ve diğer liderlerin konuşmalarından ana başlıkları ve özetleri alıyor. 

Konuşmalarını bilgi notlarına göre biçimlendiren Demirtaş, meydanlarda kullanacağı esprileri farklı bir kâğıda not ediyor. Espriler için yerli komedi filmlerinden de yararlanan Demirtaş, konuşmanın mizahi unsurlarını kendisi belirliyor. 

2 LİTRE SU İÇİYORMUŞ

Demirtaş’ın yoğun programı sırasında cebinden ayırmadığı yegâne ilaç pastil. Gün içinde en az 2 litre su içtiği belirtilen Demirtaş, ses telleri için suyun ılık olmasını tercih ediyor.

Yüksekdağ’ın ise mitinglerin aksamaması için özellikle yiyeceklerine dikkat ettiği belirtiliyor. Bol su tükettiği ve rahatsız edecek çok yağlı yiyeceklerden uzak durduğu belirtilen Yüksekdağ, sesini korumak için Demirtaş gibi pastile güveniyor.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 11:20

YORUM EKLE