Erdoğan'dan patlama açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezneciler'deki terör saldırısında yaralananları ziyaret etmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

Erdoğan'dan patlama açıklaması!

Erdoğan'ı, hastaneye gelişinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile diğer yetkililer karşıladı.

ERDOĞAN'DAN VEZNECİLER PATLAMASI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastane ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Başımız sağolsun. Şanda yoğun bakımda olan iki hastamız var. Şu anda onların ameliyatı devam ediyor. Diğer hastalarımızı ziyaret ettim. Maşallah kontrol altında gayet iyiler. Kendileriyle kısa bir sohbetimiz de oldu.

Patlamanın şiddetiyle ufak tefek bazı zedelenmeler oldu. Onlar kısa zamanda başhekimimizin ve doktor arkadaşlarımızın ifadesiyle taburcu edilecekler. Şu anda başsavcılığımız bölgede çalışmalarını yapıyor. 7 polis şehidimiz ve 4 sivil şehitlerimizle ilgili adli işlemler yapılıyor. Akabinde ailelerine teslim edilecek. Şunu çok açık net söyleyeyim, terör örgütünün özellikle sivil, polis, sivil asker ayrımı bizi pek bağlamaz. Sonunda şehit olan insandır.

BUNLARIN YAPTIKLARI İNSANA KARŞIDIR

Bunların yaptıkları insanlara karşıdır. Bizim askerimiz, polisimiz, köy korucumuzun görevi bu ülkede can, mal güvenliğini, tüm milletin güvenliğini sağlamaktır. Bu güvenliği sağlayan kişilere karşı terör eylemleri yapılmaktadır.

AFFEDİLİR BAĞIŞLANIR YANI YOKTUR

Bunun affedilir, bağışlanır hiçbir yanı yoktur. Dolayısıyla bu teröristlere karşı mücadelemizi usanmadan, yılmadan vereceğiz. Herşeyin bir bedeli var. İlk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecek. Şu anda bitti, biter diye bir durum yok. Bunun minimize edilmesidir aslolan. Gerek silahlı kuvvetlerimiz, köy korucularımız, polisimiz ortaklaşa mücadeleyi veriyor.

Yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum, şehitlerimizin tüm ailelerine başsağlığı dilerken, ortaklaşa milletimizin başı sağolsun diyorum. Terör örgütünün eylemlerini şehirlere taşıması yeni değil. Daha önce Diyarbakır, Ankara, İstanbul Sultanahmet'te oldu. Teröristler her zaman her yerde bu tür şeyleri bekleyip ona göre hazırlıklı olmalıyız. Teröristin nerede neyi patlatacağı belli olmaz."

VEZNECİLER PATLAMASI

İstanbul Fatif'teki Vezneciler'de bomba yüklü araçla polis aracına saldırı düzenlendi. Saldırıda 7'si polis, 4'ü sivil olmak üzere 11 kişi hayatını kaybetti. 3'ü ağır 36 yaralı ise civardaki hastalenere kaldırıldı.


YORUM EKLE