Erdoğan'dan flaş açıklama!

Ankara saldırısına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 17.00'de ABD Başkanı Barack Obama'yla görüşeceğini açıkladı.

Erdoğan'dan flaş açıklama!

Ankara saldırısında aktif rol oynayan 3 kişinin de gözaltına alındığını açıklayan Erdoğan, 'YPG'ye destek sürecektir' diyen ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby'i 'muhatap' almadığını söyledi.

Erdoğan, İstanbul'da Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ANKARA SALDIRISININ FAİLİ YPG VE PYD'DİR

Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
"Halka sökülmeye başladı. Canlı bomba durumunda olan kişi, 2 de bunun yardımcısı konumunda olanlar var. 14 olan gözaltı sayısı artabilir. Aktif rol oynayan 3 isim var. Tereddütümüz yok faili YPG’dir. 

Her ne kadar üstlenmeseler de faili YPG ve PYD’dir. Batının anlamamakta direnmesi bizi üzmektedir. Bizim yanımızdasındasındır, PKK’yı terör örgütü olarak ilan ediyorsun da YPG ve PYD’yi niye terör örgütü olarak ilan etmiyorsun.

AYDINLARIN YPG BİLDİRİSİ

Erdoğan, 200 kadar aydının YPG'ye destek için imza attığı bildiriyi de sert ifadelerle eleştirdi. 
Erdoğan, "Aydın müsveddesine karşı halkımın tavrının olması lazım. Siz benim yanımda olsanız ne yazar olmasanız ne yazar. Bu adamların hiçbirinin dikili bir ağacı yoktur" dedi.

ERDOĞAN İLE OBAMA GÖRÜŞECEKLER

ABD Dışişleri Sözüsü John Kirby'nin açıklamalarını 'muhatap' almadığını söyleyen Erdoğan, Barack Obama ile görüşeceğini açıkladı.

Erdoğan, "Saat 17.00'de ABD Başkanı Barack Obama ile görüşeceğim" bilgisini paylaştı. 
Erdoğan şöyle devam etti:

"Suriye'de sınırda koridor oluşturma gayretinin içindeler, biz koridor oluşturmayacağız. Biz sınırlarımızda gayri meşru bir oluşumun tribünden izleyen olmayacağız."

YORUM EKLE