Emniyetten Beşiktaş-Napoli Açıklaması Geldi !

Beşiktaş - Napoli maçı öncesinde Ataköy metro istasyonunda olay çıkaran Napoli taraftarlarıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

Emniyetten Beşiktaş-Napoli Açıklaması Geldi !

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Beşiktaş - Napoli maçı öncesi Ataköy Metro durağında yaşanan arbede ile ilgili açıklama yaparken, bir Napoli taraftarının da gözaltına alındığını bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Beşiktaş - Napoli Şampiyonlar Ligi müsabakası öncesi bir Napoli taraftarının darp edildiği ve "İtalyan taraftarları pasaport yerine kimlikleriyle Türkiye'ye giriş yaptı" şeklinde haberler yer almıştır. Beşiktaş - Napoli müsabakası öncesi maça giden bir grup Napoli taraftarının Ataköy Metro durağı içerisinde ücret ödemeden turnikelerin üzerinden atlamaya çalıştıkları esnada istasyonda görevli Özel Güvenlik Amiri M.E tarafından engellenmeye çalışıldığında kendisine bira şişesiyle saldırılmış çıkan arbede esnasında Özel Güvenlik görevlisi M.E ve Napoli taraftarı S.V isimli şahıslar hafif şekilde yaralanmıştır. Konuyla ilgili şahısların tedavisi yapılarak Napoli taraftarı S.V isimli şahıs Cumhuriyet Savcısı talimatıyla gözaltına alınmış, adli işlemler devam etmektedir. Ayrıca yapılan incelemede İtalyan taraftarların mevzuata uygun şekilde ülkemize giriş yaptığı anlaşılmıştır.

NELER YAŞANMIŞTI?

Şirinevler Metro İstasyonu'na gelen İtalyan holiganlar burada Beşiktaş taraftarı ile karşılaştı. İki taraftar grubu arasındaki sözlü tartışma daha sonra yumruklaşmaya dönüştü. Şirinevler Metro durağının merdivenlerinde yaşanan yumruklaşmanın ardından bazı taraftarlar yaralanırken, metroyu kullanan vatandaşlar büyük panik yaşadı.


YORUM EKLE