Dünkü şehitler defnedilmeden..

Sur'da sürdürülen operasyonlar kapsamında 2 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Dünkü şehitler defnedilmeden..

Diyarbakır Sur’da sürdürülen operasyonlar kapsamında 3 asker, 2 polis yaralandı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 2 asker şehit oldu. Dün de Şırnak’ın Cizre ilçesindeki operasyonlar bir astsubay ile 2 özel harekat polisi şehit düşmüştü.

TSK’dan yapılan açıklamada “01 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu üç kahraman silah arkadaşımız ve iki kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır.

Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen iki silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 09:07’de şehit olmuşlardır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza ve Emniyet Teşkilatımızın kahraman mensuplarına acil şifalar temenni ediyoruz” denildi.

Dün Cizre’deki operasyonlarda çıkan çatışmalarda; özel harekat polisi Ömer Güney, Astusubay Ahmet Semerci, polis memuru Taner Cinpolat şehit olmuştu.


DÜN DE 3 ŞEHİT VARDI!

Dün de Şırnak’ın Cizre ilçesinde 2′si polis biri asker 3 güvenlik görevlisi şehit olmuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 12:14

YORUM EKLE