Diyarbakır'a bir ziyarette bulunacak!

Başbakan Yıldırım pazar günü Diyarbakır'a bir ziyarette bulunacak.

Diyarbakır'a bir ziyarette bulunacak!
Başbakan Binali Yıldırım pazar günü Diyarbakır'a kritik bir ziyaret gerçekleştirecek.

Başbakan ziyarette bölgeye yönelik ekonomik yatırım paketini de açıklayacak.

YOKSA ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN Mİ?

Beştepe'deki zirve sonrası İçişleri Bakanının sürpriz bir şekilde değişmesi ve hemen sonrasında böyle bir ziyaretin gerçekleştirilecek olması akla çözüm süreci yeniden başlıyor mu sorusunu getirdi.

ÇÖZÜM SÜRECİ NE ZAMAN BİTTİ?

Çözüm Süreci 25 Temmuz 2015'te bitti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklaması. Erdoğan bir gazetecinin 'Son gelişimelerle birlikte çözüm süreci artık bitti mi? sorusuna şu cevabı vermişti:

BUNLARLA ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜMEZ

-Sürecin başlangıcına bakalım geldiğimiz ana bakalım. Biz demokratik açılım olarak başlattık. Bu hükümetin samimi niyetiydi. Mesafe aldıkça olayı milli birlik ve kardeşlik projesi olarak zenginleştirdik. Akil insanlar çalışmasını başlattık.

-Anadolunun dört bir yanına temsilcileri göndererek nabız yokladık. O arada malum çözüm sürecini anlattılar. Bundan rahatsız olanlar oldu destekleyenler oldu. Yerel seçimlere giderken bir şeyi gördük. Çözüm sürecinin istismarını gördük. Çözüm süreci Mart'ta başbakan olarak partimin başındaydım ve maalesef karşılığını bulmadı. Genel seçimlere geldiğimizde bu işin ciddi manada hasar gördüğünü gördük. Bu hasarla birlikte artık ortada bir gerçek var.

-Bu ülkede milli birliğimize kardeşliğimize kast edenlerle bir çözüm sürecini devam ettirmek mümkün değil. Olması gereken nedir, milli birliktir.

-Çözüm süreci denen başlığın çok çok önemli olan içeriği zengin bir başlıktır. Bununla bu ülkede 78 milyon vatan evladı verilmiş haklar neyse aynen kullanacaktır. Burada bir geri adım sözkonusu değildir. Ret ve inkar politikalarını ayaklar altına alan iktidar bizim iktidarımız. 

 
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 14:52

YORUM EKLE