Dev Marketler Zincirinde Akılalmaz Olay!

ESENLER'de dev marketler zincirinin bir şubesinde yaşanan skandal bu kadar da olmaz dedirtti. Marketten alınan ekmeğin içinden fare başı çıktı.

Dev Marketler Zincirinde Akılalmaz Olay!

Dev marketler zincirinin Esenler şubesinden aldığı ekmeğin içinden fare başı çıkan tüketicinin şikayeti üzerine ekmeği üreten fırın yetkilisi H.O. hakkında" "Dikkat veya özen yükümlülüğüne aykırı davranma sonucu tüketilecek şeylere zehir katma veya bozma suçundan dava açıldı. Savcılık H.O'nun 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istiyor.

Şikayetçi M. A., 8 ay önce 16 yaşındaki kızını evlerinin yakınındaki markete 10 ekmek alması için gönderdi. M. A., eve getirilen 10 ekmekten bir tanesinin içinde parçalanmış bir farenin pişmiş olduğunu gördü ve fotoğraflarını çekti. Mahsum A., ekmeği ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın labaratuvarına göndererek tahlil yaptırdı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın labaratuvarı "Pişmiş ekmek içinde hamura yapışık şekilde fare başı tespit edilmiştir"şeklinde muayene ve analiz raporu hazırladı. Bunun üzerine M. A. Bakırköy Cumhuriyet Basşavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"FARENİN BAŞI EKMEKTE ÇIKMIŞSA DİĞER YERİ NEREDEDİR"

Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında emniyette ifadesi alınan şüpheli H.O.,kendini şöyle savundu: "İlk defa böyle bir olay ile karşılaşıyoruz. İmalathanemizde her türlü denetim raporlarımız ve ilaçlama raporlarımız mevcuttur. Esenler'in sayılı fırınlarından bir tanesiyiz. İmal ettiğimiz ekmek içerisinden fare başı çıkması imkansızdır. Farenin başı ekmekte çıkmış ise farenin diğer yeri nerededir. Üzerimize suç ve iftira atan vatandaş bunu açıklasın. Bu olay tamamen bize kurulmuş komplodur. Vatandaşın ekmeği başka yerden almadığı ne malum. Bu olay işletmemize karşı bir karalama kampanyasından başka birşey değildir. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum."


FIRINCININ BİR YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Soruşturma sonucunda fırının yetkilisi H.O. hakkında "Dikkat veya özen yükümlülüğüne aykırı davranma sonucu tüketilcek şeylere zehir katma veya bozma" suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi.

DAVANIN İLK DURUŞMASI GÖRÜLDÜ

Davanın ilk duruşması geçtiğimiz günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz sanık H.O. katılmazken, şikayetçi M.A. hazır bulundu. M. A. duruşmada, "Ekmeğin içinden fare yavrusu çıktı. Ben ekmeği analize götürünceye kadar sadece başı kalmıştı. Şikayetçiyim" dedi. Mahkeme usulüne uygun tebliğe rağmen gelmeyen sanık H.O.'nun duruşmaya zorla getirilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 17:00

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 3 yıl Önce

Halk vicdansız değil. Elbette bir Türk düşene yardım eli uzatır ırkçılık yapmaz yalnız bunu daha adil koşullar altında ve kendi vatandaşını ezmeden yaparsa bir nebze olsun insanların öfkesi dinecektir.. Vatandaşlık ile ev iş olanağı öyle damdan düşer gibi hiçbirşey yapmadan elde edilirse kusura bakmayın da bu insanlar isyan bile çıkarır. Neticede çalışıp didinip hala sınava giren ve yıllardır atanamayan öyle mağdur kardeşlerimiz hala uğraşırken, Suriye vatandaşının bu şekilde bu imkanlara sahip olması biz gençlere koyar.........

mehdi 2019
mehdi 2019 - 3 yıl Önce

mühür kimde ise ; müdür O dur !

Şükrü TARLA
Şükrü TARLA - 3 yıl Önce

Biz Suriye vatandaşlarına yardım edilmesini bir Müslüman okarak istiyoruz ama, vatandaşlık vererek değil, ülkelerini terkedip meydanı düşmanlara bırakmasına, geride kalan mücahitlerin madden ve manen zayıflamasına yol açarak değil, vatanlarında güçlenmesini sağlayarak yapılmasına taraftarız.
Ayrıca devletlerinin güçlü olduklarında Hatay'a göz koyup Apo itine her türlü desteği verdiklerini de unutup birden coşmamak, ölçüyü kaçırmamak da lazım. Her iki ülkenin huzuru, geleceği, güvenliği için vatandaşlık verilmesine hayır demek aklın yoludur.
Unutulmamalıdır ki, bu konu bir ENSAR, MUHACİR konusu değildir.

göçmen
göçmen - 3 yıl Önce

Bende Yugoslavya savaşında eşim ve iki küçük çocukla 25 yıl önce bir Türk olarak Türkiye'ye sığındım. Devletten iş ve ya ev verilmedi ve hala kirada oturup, kendim bulduğum işlerde çalıştım hala da günde 12 saat çalışıyorum. Kimse kusura bakmasın Osmanlı torunlarıyız diyorlar, ama Osmanlıdan kalmış balkan Türkleri hiçe sayıp, İngilizlerle bir olup Osmanlıyı sırtından hançerleyen Araplara bunlar verilirse hakkımı helal etmem. Zaten büyük bir kısım dilencilik yapıyor Türkiye'ye büyük katkılar olur kesin.

Yasin Erol
Yasin Erol - 3 yıl Önce

Yukarıdaki sorulara şunları da eklmek istiyorum.
1...Dün sizin kışkırtmanızla devletine veya rejime baş kaldıranların varandaş olduklarında bir başkasının kışkırtmasıyla Devletinize baş kaldırmayacaklarının garantisi varmı.Yarın kimin gazına gelecekler.

2..Irak,Libya,Suriye kısaca bütün ortadoğu ülkelerinin işgalinde hep emperyalizmin ve ilgalcilerin yanında oldunuz bu böylemi devam edecek.

gulden
gulden - 3 yıl Önce

Çanakkale de ölen suriyeliler olabilir ama 1.dünya savaşında bizi aramızdan vuranlar da onlardı onun için onlara gönül borcumuz yok ilk önce kendi insanımıza insanca bir yaşam verelim

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Referanduma goturmek cozum degil artik. Referanduma gidersek milyonlarca lira masraf yapilacak ce emin olun vatandasimiz hayir diyecek. Lakin 2000 amerika secimlerinde yapıldığı gibi disaridan bizim goremeyecegimiz oy hirsizligi ile mevcut iktidar partisi kendi istedigi sonucun ciktigini soyleyecek. Bizler de normal secimde iktidar partisine oy veren vatandasi suclayacagiz. Onlarinda istedigi bu zaten. Vatandas birbirine dussun huzursuzluk ortami olussun. Boyle oldugu surece de iktidarda kalacaklar. InsAllah bir gun halkimiz gercekleri gorur bunlarin ne oldugunu kime hizmet ettigini anlar.

Zuhal erdem
Zuhal erdem - 3 yıl Önce

Suriye'lilere varandaşlık verilmesini istemiyorum. Avrupa neden kabul etmiyor bir düşünün. Üstüne psra veriyor yeterki gelmesinler diyor. Bunlar önce ülkelerine sahip çıksınlar. Benim ülkemde kargaşalığa sebep oluyorlar. Demokratik kaik nir ülkemin algısını bozuyorlar. Gelişmekte olan ülke statüsünden çıkamamışken bunlar ülkemizi iyice geriye götüreceğine inanmaktayım.