Cumhurbaşkanı Erdoğan örgütü açıkladı

Erdoğan'dan flaş açıklama: Gaziantep'te 12-14 yaşlarında canlı bomba patladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan örgütü açıkladı

Gaziantep'te düzenlenen terör saldırısıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Canlı bomba 12-14 yaşlarında, patladı ya da patlatıldı" dedi. Saldırıyı gerçekleştiren örgüte dair bilgi veren Cumhurbaşkanı, "İlk kanaatler DAİŞ olduğu yönünde" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan danışmanı Mustafa Varank’ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ve şehitler için Şehzadebaşı Camii’nde okutulan mevlide katıldı.Daha sonra ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Şeref defterini imzalayan Erdoğan,  şu ifadeleri kullandı:"Bugün 21.08.2016. 15 Temmuz 2016 Darbe girişimden sonra Gazi İstanbul Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ediyorum. Püskürtülen bu darbe girişiminde 240 şehidimiz var. 2195 yaralımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

12-14 YAŞLARINDA CANLI BOMBA 

Ziyaret sonrası Gaziantep'te  kına gecesine düzenlenen canıl bomba saldırısına ilişkin konuştu.Saldırıda  51 kişinin hayatanı kaybettiğini söyleyen Erdoğan şunları söyledi: "Dün Gaziantep'te Şahinbey'de, bir düğün  merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya  patlatılması neticesinde, önce 94 yaralı, şu an itibarıyla bu yaralıların tedavi  edilenlerini bir kenara koyacak olursak, hastanelerde yaralı olarak şu anda 69  yaralı var. Bunların 17'si ağır. Tabii 51 ölüm vakası söz konusu.Siirtli ve Vanlı vatandaşlarımızın yaşadığı bir mahallede oldu. İlk kanaatler saldırıyı gerçekleştiren örgütün DAİŞ olduğu yönünde.Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak  suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor. Bu terör  nereden gelirse gelsin bizim için değişmiyor. Bu FETÖ terör örgütü olabilir, PKK  olabilir, DAİŞ olabilir, Suriye'nin belli bölgelerinde PYD, YPG olabilir. Hepsi  bizim için terör örgütüdür. Bunların dini, milleti, vatanı, söz konusu değildir.  Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimizle  el ele omuz omuza bunların üzerine gideceğiz."

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Temenni ederim ki  bundan sonra bu tür şeylere inşallah rastlamayız. Yine temenni ederim ki bu  gafiller aynı yanlışı bundan sonraki süreçte yapmazlar. Çünkü ben ne silahlı  kuvvetlerimizi ne de polis teşkilatımızı bunlardan tamamen arındırılmış olarak şu  anda bile kabul etmiyorum. Onun için çalışmalarımız aynen devam ediyor, yargıda,  devletimizin kurumlarında, çünkü bunu temizleyeceğiz. Burada kararlılığımız  kesindir. Bu kanun hükmündeki kararnamelerle attığımız adımlar hepsi bunlara  yöneliktir.


15 TEMMUZ'DA İBB GAZİ OLDU 

İBB 15 Temmuzda gazi bir belediye olmuştur. Burada da 17 şehidimiz oldu. Az önce görüntülerini izlediğimizde şok olmamak mümkün değil. TSK’ya sızmış orada kendine yer bulmuş asker giysisi içindeki teröristlerin şu arkamızdaki sütunların arkasından vatandaşlarımıza nasıl nokta atışı yaptığını izleyerek maalesef o görüntüler görme fırsatı buldu. Temenni ederim bir daha böyle görüntüler görmeyiz. Ben şu anda bile TSK ve polis teşkilatımızım bunlardan arındırılmış olarak görmüyorum. Bunu temizleyeceğiz kararlılığımız tamdır.

VATANDAŞLARIMIZ GÖRDÜĞÜNÜ, BİLDİĞİNİ İHBAR ETMELİ

Hep söylüyorum, milletimiz tanıdığı, bildiği, gördüğü her şeyi güvenlik güçlerine bildirmeli. En önemli istihbarat insan istihbaratıdır. Terör belasının üzerine birlikte gitmeliyiz. Bu ispiyonculuk değildir, kimse bunu o şekilde düşünmesin."

BİDEN'E ANLATACAĞIZ

Gülen'in iadesiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Erdoğan şunları söyledi: "FETÖ ile ilgili şu ana kadar 85 koli dosya gönderdik. Bu dosyaları incelemeye başladıklarını söylüyorlar. Fakat ben bunları tatmin edici bulmuyorum. Çünkü suçluların iadesi noktasında, anlaşmalı ülkelerde bir taraf talep ediyorsa bunu o kişi hangi ülkedeyse bunu isteyen tarafa vermesi gerekir. Ama burada ipe un seriliyor. Bunu Sayın Biden'a söyleyeceğiz. Biz bugüne kadar ABD'nin bizden istediği suçlularla ilgili bize belge gönderin bilgi gönderin dememişizdir. Burada da çok açık net MGK'nın, hükümetimizin terör örgütü olduğuna karar vermiş olduğu örgütün başını isteyeceğiz, belgeler sunacağız ve hala burada fail bu mudur gibi yaklaşım stratejik ortaklığımıza gölge düşürmektedir."

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2016, 17:35

YORUM EKLE