Binali Yıldırım soruları yanıtladı...

Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, ABD büyükelçisinin skandal paylaşımlarla ilgili sorusuna sert çıktı.

Binali Yıldırım soruları yanıtladı...

 Başbakan Yıldırım, "Nerden aklına gelmiş giderayak. Sormak lazım kendisine. Hangi mesajı verdiğiyle ilgili bir alaka kuramadım. Giderayak zevzeklik yapmasın" şeklinde cevap verdi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun ihanet açıklamasına ilişkin, "Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli'ye 'ihanet ediyorsun mu' demek istedi? Neye ihanet ediyor, Sayın Bahçeli? O halde biz de ihanet ediyoruz, Sayın Bahçeli ile beraber iki parti olarak bu değişikliği yaptık, fevkalade çirkin, fevkalade yakışıksız bir ifadedir. Anamuhalefet partisi genel başkanına hiç yakışmıyor. Halkın iradesine başvurmak, halkın kararına gitmek 'ihanet' diye nitelendirilemez" değerlendirmesinde bulundu.

Anayasa değişikliği teklifine ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, bir basın mensubunun anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde partinizden fire bekliyor musunuz? şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Dedikoduyla amel olmaz. Bizim abdestimiz tam, namazımızdan da şüphemiz olmaz. Bizim grubumuz 316 imza vermiştir. 316 imzanın anlamı, 'Biz 316 AK Parti milletvekili olarak bu getirdiğimizin değişikliğin arkasındayız, evet oyunu vereceğiz' demektir"

IRAK ZİYARETİ

DEAŞ ile mücadeleyi konuşacağız. Bakanlarımız ekonomik alanda iş birliğine ilişkin karşılıklı görüşecekler. Anlaştığımız konular daha fazla ön plana çıkacak. Irak, İran, Rusya bizim komşularımız. Komşularla iyi geçinmek bizim geleneğimiz. Barışın kardeşliğin sağlanması sadece Türkiye için değil, bölgedeki karışıklıkların sona ermesi için de fayda sağlayacak.

ABD BÜYÜKELÇİSİNİN SKANDAL PAYLAŞIMI

Nerden aklına gelmiş giderayak. Sormak lazım kendisine. Hangi mesajı verdiğiyle ilgili bir alaka kuradamadım. Giderayak zevzeklik yapmasın.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 14:55

YORUM EKLE