Bahçeli: Size ne? İzin ve icazeti sizden mi alacaktık?

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli'den gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Eli kanlı aydınlıkçılar, cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları ağız birliği etmişçesine MHP'ye saldırıyor.

Gündem 07.02.2017, 15:52 07.02.2017, 16:19
Bahçeli: Size ne? İzin ve icazeti sizden mi alacaktık?

'Neden evet diyorsunuz?' diyorlar! Size ne? izin ve icazeti sizden mi alacaktık? Bunlar çılgına dönüp kudursalar da millet için 'evet', devlet için 'EVET', Cumhuriyet için 'EVET', Türklüğün bekası için 'EVET' diyeceğiz” dedi.

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, "MHP, her türlü engellemelere rağmen vatanına hizmet etmenin gururunu yaşıyor. İlkesizler bir kez daha devrededir. Azgınca faaliyettedirler. Karanlık emelleri hiç olmadığı kadar faaldir. Milli iradeden korkanlar nifak kuyruğundadır. Her türlü yalanı devreye soksalarda Türk milletinin egemenlik hakkına ambargo koyamayacaklardır. Millet son karar mercidir. MHP lobilerin, kulislerin zümre ve kaymak tabakaların partisi değildir. Bizim yönümüz hakka dönüktür. Sözümüz millettir" dedi.

Bize dava hatırlatması yapanlar en başta kimlerle yan yana durduklarını ahlak ve cesaretleri varsa itiraf etsinler. Bunu yapamazlarsa ya önümüzden çekilecekler ya da üstüne basıp geçmemizden rahatsız olmayacaklar.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satırlar başlıklar halinde şöyle:

"TÜRK'E KEFEN BİÇEN KOKUŞMUŞLAR DEVAMLI KÖR BİR ARAYIŞ İÇİNDE OLDULAR"

Aramıza karamsarlık sokmaya çalışan mihraklar dün olduğu gibi bugün de vardır. Bu nedenle 48 yıldır şeytan taşladık, 48 yıldır melaneti kovaladık. İçimizden devşirilenler, dışarıdan toplananlar bu kutlu çatıyı devirmek için durmadan çalıştı. Türk'e kefen biçen kokuşmuşlar devamlı kör bir arayış içinde oldular, kirli bir fırsat kolladılar. MHP düşmanlığını diri tuttular. Ama unuttukları bir gerçek vardı ki o da; MHP Türk tarihinin canlı ve cesaret dolu bir simgesidir. 3 hilal Türk islam medeniyetinin yadigarıdır. MHP hürmet ve hayranlıkla andığımız ecdadımızın buyruklarına sadıktır. Aksini iddia edenler geçmişteki rezillerin bugünkü elebaşlarıdır. Fikriyatımızın kaynağı 48 yıldır değişmemiştir. Bize dava hatırlatması yapanlar en başta kimlerle yan yana durduklarını ahlak ve cesaretleri varsa itiraf etsinler. Bunu yapamazlarsa ya önümüzden çekilecekler ya da üstüne basıp geçmemizden rahatsız olmayacaklar. Türk milliyetçiliği şerefli bir hüvviyettir.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KAPSAMINDA EVET KARARIMIZDA YAKIN TEHDİTLER BELİRLEYİCİ OLDU"

Bu hedef mukaddes bir emanetin muhafazasıdır. Beka bize atalarımızdan mirasdır. Bunun korunması her türlü siyasi ve ideolojik aidiyetin üstünde bir konudur. Milli birlik ve varlığımızda bir kopma olsa da milletimizi tekrar ayağa kaldırmak mümkün olamayacaktır. Bunun devasa faturası da kaybolmuş devlet ve işgale uğramış milli namustur. Özellikle anayasa değişikliği kapsamındaki evet kararımızda yakın tehditler hakim ve belirleyicidir. MHP meselelere zamanlar üstü bir derinlikle yaklaşmaktadır. Önce ülkem ve milletimdir. Başkaları gibi sorumsuz davranamayız. İstismara bel bağlayamaz aldatma ve kandırmaya heves edemeyiz. Çünkü biz MHP'yiz. Biz nereden gelip nereye gitmek istediğini bilen Türk İslam ülküsünün çelikten bileği Türk'leriz. Partimizin 49. Kuruluş yıldönümünde hatıralarımızı iftiharla anacağız. Bizden alacaklı olan yoktur. Pazarlık arka kapı siyaseti, al ver anlaşması bize yabancı ve uzaktır. Tersini iddia edenler ahlaksızlığın sembolüdür. Üzerimizde yüce Allah'ın himayesi vardır. MHP'nin milli ve demokratik mücadelesinden ürkenler bundan böyle de huzur ve rahat yüzü göremeyecektir. Tarih boyunca fikrimiz vardı şimdi fiziken de varız. Fitnekolikler bilsinler ki ilelebet olacağız. Unutmayın bu kadar haklı olan ve bu kadar hakkı yenen bir dava olmamıştır. İşte biz bu hakkı yedirtmeyiz.

"TÜRK MİLLETİ SANDIKTA KARAR VERECEK"

Türk milleti sandıkta karar verecek. Demokrasi karşıtı cephe ne yaparsa yapsın milli iradenin tescili ile Türkiye'nin önü açılacaktır. Osmanlı'nın son dönem yöneticileri yaptıkları ya da yapamadıkları 600 yıllık imparatorluğu dağılacağını beklemiyorlardı. Geride kalan yüzyıllarda başımıza nelerin geldiğini bilerek yine aynı karanlıklara sapmak isteyenleri bugün tanımlayacağımız tek kavram İHANETTİR. Bir millet bu zillete bir kere düşer, bir devlet bu hatayı bir kere yapar aydın ise bu şuursuzluğu eğer ders çıkarmamışsa tekrarlamz. Dikkat ediniz iki asır önceki çözülmenin aktörleri bugün de karşımızdadır. İşbirlikçi lobiler, batıya tapan yerli misyonerler, taklitçiler, Paris'te olanı kullanarak gelişeceğimizi zanneden ahmaklar, yabancıların denetim ve kontrolüne geçmiş kesimler ile o gün ülkemizi çöküşe götürenlerin tamamı bugün de mevcuttur. Dışarı çıktığınızda etrafınıza bakın o günkü aktörler bugün de vardır ama tek güç bugün mevcuttur. O zaman olmayan kudret bugün vardır. O gün böyle bir siyasal duruş mümkün olsaydı milletimizin tarihi değişecekti. Partimizin bugün ne anlama geldiğini farketmeyenlere söyleyeceğim şey şu; bugün partimizin olmadığını düşünün ve Türkiye'nin nelere gebe olacağını, meydanı boş bulanların nasıl at koşturacağını düşünün.

CHP, HDP, FETÖ, PKK, DEAŞ.. eli kanlı aydınlıkçılapr, cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları ağız birliği etmişcesine MHP'ye saldırıyor. 'Neden evet diyorsunuz?' diyorlar! Size ne? izin ve icazeti sizden mi alacaktık? Bu iftiralara ceva vermek bile zaman israfıdır. Kimsenin peşine takılmıyoruz ancak Kandil kaçaklarının enselerine bineceğimiz günler yakındır.

SAYIN ERDOĞAN'I TERCİH EDECEĞİMİZİ HERKES BİLMELİ

CHP, HDP, FETÖ, PKK, DEAŞ.. eli kanlı aydınlıkçılapr, cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları ağız birliği etmişcesine MHP'ye saldırıyor. 'Neden evet diyorsunuz?' diyorlar! Size ne? izin ve icazeti sizden mi alacaktık? Bu iftiralara ceva vermek bile zaman israfıdır. Kimsenin peşine takılmıyoruz ancak Kandil kaçaklarının enselerine bineceğimiz günler yakındır. Kameraların karşısına geçen ne üdüğü belirsizler, kalem yobazları partimiz hakkında hüküm veriyorlar. MHP bilirkişisi olanların dün karşımızda hıyanet kusanlar olduğunu biliyoruz. Konu anayasa değişikliği olunca bizim gibi görünüyorlar. Dün halklara özgürlük diyerek ülkücülere kurşun sıkan pusu kuran Perinçekgiller şimdi neredeyse bize ülkücülük anlatacaklar. Bu ne arsızlık! Bu ne ahlaksızlık! 48 yıldır en ağır hakaretlerle üzerimize gelenler bugün MHP'nin ne yapacağını söylüyor. Anayasa değişikliğine evet diyoruz, sancıları budur. Eğer Doğu Perinçek ve 'hayırcı' yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istisnasız Sayın Erdoğan'ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır. Bunlar çılgına dönüp kudursalar da millet için 'evet', devlet için 'evet', Cumhuriyet için 'evet', Türklüğün bekası için 'evet' diyeceğiz.

"KARARIMIZIN ARKASINDA 3 KRİTİK DÖNEMEÇ VARDIR"

Cumhurbaşkanlığını halk tarafından seçilmesine direnenler CHP'nin başını çektiği kaos çetesidir. O dönemde demokrasinin çarkını dönenler MHP'dir. O gün bizi eleştirenler bugün yine karşımızdadır. Bu kararımızın arkasında 3 kritik dönemeç vardır. Biri 21 Ekim'de Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesidir. Bu yolu açan 367 tıkacını koyanlardır. İkinci olarak 10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Üçüncüsü olarak 15 Temmuz FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasıdır. 15 Temmuz'da gördük ki ikinci Sevr yanı başımızdadır. İşgalin eşiğinden döndük. Millet müdahale etmeseydi felaket bizi yiyip bitirecekti. Açıktır ki bu feci olaylar milletin zihninde değişimlere yol açmıştır. Değişim hareketleri normaldir. Allah muhafaza 15 Temmuz başarılı olsaydı, Bosna, Ruanda, Kongo'da yaşanan dram ve iç savaş şartları yaşanabilirdi. Darbeyle son vuruşu yapmak istediler. Fırat Kalkanı ile cevap verdik. Komşu ülkelerdeki yangın büyüdü ve ülkemize tesir etmeye başladı. Milli şuurla karşı durduk. Devlet millet uyumunun tahkim edilmesi görevimizdir. Önce oyunu yukarıdan bozacağız. Küresel güçlerin kanlı tezgahlarını devletle birlik olarak dağıtacağız. Bu nedenle referandumda milletimizin sesini duyacak ve EVET diyeceğiz. Sinsice hilelere takılmayacak ve EVET diyeceğiz. Zemzem ile zehri birleştirenlerin cumhuriyet elden gidiyor diktatörlük geliyor diyenlere bakmayacağız. Biz Türkiye'nin dirilişine EVET diyoruz. Rejim değişikliği diye kızılca kıyamet koparan CHP'nin yalanlarını boşa çıkarmak için EVET diyoruz. EVET diyerek bölücü terör örgütlerine dünyayı dar edeceğiz. Türkiye'yi Alman başbakanına şikayet eden CHP zihniyeti ile yakın hısmı HDP ile sandığın dibine geçecektir. FETÖ'cülerin algı operasyonları tutmayacaktır. Adından halk olup halka alakası olmayanlar referandum sonrası kaçacak delik arayacaktır.Yorumlar (0)
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 20 Nisan 2021
İmsak 04:37
Güneş 06:11
Öğle 13:08
İkindi 16:53
Akşam 19:56
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Gaziantep FK 33 51
7. Hatayspor 33 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 33 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 32 53
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23