Babadan şok!

KOCAELİ'de yaşayan Serkan Uzun IŞİD'e katıldı. Babası Bekir Uzun yetkililere seslendi 'canlı bomba olacak oğlumu tutuklayın'.

Babadan şok!

KOCAELİ 'nin Gebze İlçesi'nde iş aramak için evden çıktıktan sonra kanlı örgüte militan temin eden kişiler tarafından kandırılarak 3 arkadaşı ile birlikte Suriye'ye götürün 19 yaşındaki Serkan Uzun IŞİD'e katıldı.

Serkan Uzun'un babası Bekir Uzun, 'Canlı bomba' olmasından korktuğu oğlunun tutuklanmasını istedi.

Gebze'de oturan ve oğlu ile ilgili endişelerini daha önce de dile getiren baba Bekir Uzun, oğlunun başına gelenleri CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'a anlattı.

Oğlunun 1 Ekim'de "İş aramaya gidiyorum" diyerek evden çıktığını söyleyen baba Bekir Uzun, polise daha önce yaptıkları başvuru üzerine onun önce Kilis'te olduğunun tesbit edilip yakalandığını, ifadesi alındıktan sonra 'Seyahat özgürlüğü' gerekçesiyle serbest bırakıldığını, erkesi gün ise oğlunun "Suriye'deyiz" diye mesaj gönderdiğini öğrendiklerini söyledi.
"ANKARA'DAKİ CANLI BOMBAYI OĞLUM SANDIM"

Oğlunun 'Canlı bomba' olmasından korktuğunu belirten Bekir Uzun, devletin oğlunu bulup tutuklamasını istediğini belirtirken, böylelikle devletin kanatları altında olacağını kaydederek şöyle konuştu:
"Oğlum namaz kılıyordu. 3- 4 ay içinde beyni yıkandı kandırıldı. Gebze'de gecekondu gibi hücre evlerinde çocuklarımızın beyinlerini yıkıyorlar. Ankara'daki patlamada çok endişelendim. ' Canlı bomba' denilince oğlum sandım.

Üzüldüm. Eşgaller belli olunca olmadığını anladım. Canımız yandı. Başka ailelerin canları yanmasın. Oğlum, Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisiydi. Devamsızlıktan okulda kaldı. İş bulduğunda çay ocakları, pazarlarda, demir doğramacıda serbest çalışıyordu.

Annesinin psikolojisi bozuldu. İğneyle ilaçla ayakta duruyor. Diğer ailelerin durumu da aynı. Telefonunu da polise verdim arayıp bulsunlar. Çocuğumun gençliğinden cahilliğinden faydalanmışlar, kandırılmış."

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 12:35

YORUM EKLE