Ailesi bile sahip çıkmadı!

Suruç saldırısını gerçekleştiren ve 32 kişinin ölümüne sebep olan Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün cenazesi, ailesi sahip çıkmayınca kimsesizler mezarlığına defnedildi ve taşındığı tabut da yakıldı.

Ailesi bile sahip çıkmadı!

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Amara Kültür Merkezi'nde intihar saldırısı gerçekleştirerek 32 kişinin ölümüne sebep olan Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün cenazesi, ailesi sahip çıkmayınca savcılık kararıyla belediye yetkilileri tarafından defnedildi.

Alagöz'e ait kol ve bacak parçaları Gaziantep Yeşilkent Mezarlığı'nda bulunan kimsesizler mezarlığına defnedildi ve taşındığı tabutta yoğun kokudan dolayı yakıldı.

Kimlik tespitinin ardından Mezarlıklar Müdürlüğü'ne bağlı gasilhaneye getirilen parçalar, ardından Yeşilkent Mezarlığı'na götürüldü.

AİLESİ DE SAHİP ÇIKMADI

Bu arada cenazenin aileye teslim edilmesi için yasal süre olan 15 gün beklendi. Ancak, Alagöz'ün cenazesini bu süre içerisinde sahiplenen olmadı. Bunun üzerinde savcılık, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne gönderdiği resmi yazıyla vücut parçalarının gömülmesi talimatını verdi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ

Cenaze, savcılığın görevlendirdiği bir yetkili ve belediye çalışanlarının nezaretinde akşam geç saatlerde kimsesizler mezarlığına defnedildi. Cenazenin taşındığı tabut da kokudan dolayı görevliler tarafından yakıldı.

32 KİŞİ ONUN YÜZÜNDEN CAN VERDİ

Alagöz, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde toplanan ve Kobani'ye yardım götürmek isteyen gençlerin Amara Kültür Merkezi'ndeki basın açıklaması sırasında vücuduna bağladığı bombayı patlatmış ve 32 kişinin ölümüne sebep olmuştu. 

Olayın ardından Alagöz'ün cesedine ait parçalar da otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

Alagöz, katliama giderken böyle görüntülenmişti.
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 15:51

YORUM EKLE