Şerbetçioğlu: Bursa'daki kardeşlik Türkiye'ye örnek olsun

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, "Türkiye’nin her ilinden insanlarımız Bursa’da kardeşçe huzur ortamı içinde yaşıyor. Bu da bize şunu gösteriyor. Türk, Kürt, Çerkez, Abaza ve Laz, bütün vatandaşlarımız birlik...

Şerbetçioğlu: Bursa'daki kardeşlik Türkiye'ye örnek olsun
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, "Türkiye’nin her ilinden insanlarımız Bursa’da kardeşçe huzur ortamı içinde yaşıyor. Bu da bize şunu gösteriyor. Türk, Kürt, Çerkez, Abaza ve Laz, bütün vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içindeler." dedi.

        Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu (BADEF)'na bağlı dernek başkanları, Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kahvaltısında bir araya geldi. Bursa Zoo’daki Türk Köyü Kahvaltı Evi’nde biraraya gelen dernek başkanları hasret giderdi. Toplantının konuğu olan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Bursa’nın göç alan bir il olduğuna dikkati çekti.

        Şerbetçioğlu, "Bursa, göç alan bir ilimiz. Türkiye’nin her ilinden insanlarımız Bursa’da kardeşçe huzur ortamı içinde yaşıyor. Bu da bize şunu gösteriyor. Türk, Kürt, Çerkez, Abaza ve Laz, bütün vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içindeler. Bursa, bu konuda bütün Türkiye’ye örnek olabilecek bir ilimiz. Bugün burada, Yozgatlılar Dayanışma Derneği’nin davetlisiyiz. Biz parti olarak, ırk ve din ayrımı gözetmeksizin ülkenin hep birlikte kalkınması, gelişmesi ve hedeflenen 2023 vizyonuna ulaşılması için çalışıyoruz."

        Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Biret Elik ise Türkiye'nin etnik kimlik üzerinden bölünmeye çalışıldığını belirterek, "Kimsenin, Türk-Kürt kardeşliğini bozmasına izin vermeyeceğiz." diye konuştu. Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Aslan da kardeşlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

YORUM EKLE