OSB’de kazan patladı: 18 yaralı

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde bir demir çelik fabrikasının hurda eritme kazanında meydana gelen patlamada 18 işçi yaralandı. Korku ve paniğe neden olan patlamada yaralanan işçiler ambulansları ile Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı....

OSB’de kazan patladı: 18 yaralı
Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde bir demir çelik fabrikasının hurda eritme kazanında meydana gelen patlamada 18 işçi yaralandı.

Korku ve paniğe neden olan patlamada yaralanan işçiler ambulansları ile Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Patlama, OSB’de Tosçelik Yassı ve Yapısal Çelik Üretim Tesisleri’nin hurda eritme kazanında meydana geldi. Patlama sonucu işçiler etrafa savruldu. Çeşitli yerlerinden yaralanan Ali Demir (30), Aslan Patoğlu (40), Mehmet Açıcı (23), Şahin Okut (22), Semih Çakrak (28), İlker Rigan (28), Reşit Girişken (32), Tuncay Kutuğu (34), Fetullah Dönmez (32), Hacı Ahmet Ceyhan (29), Fatih Soylu (33), Yasin Panavur (29), Ahmet Duman (25), Halil Taş (25), Vedat Bağdat (38), Mehmet Kavun (25), Enver Erdoğan (39) ve Erol Çelikkıran (42) ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. İlk tedavileri yapılan yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı belirtildi.

Bazı işçilere ayakta müdahale edilerek taburcu edilirken, bazı yaralıların ise tedavisinin sürdüğü ancak sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Olay sonrası yaralıların yakınları da hastaneye akın ederek yetkililerden bilgi almak istedi. Jandarma patlamanın oluş nedeni ile ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE