Ordu Kumru'da sağanak yağış sele dönüştü

Ordu'nun Kumru İlçesi'nde etkili olan sağanak yağış sele dönüştü. Selin etkili olduğu ilçede derenin taşması sonucu Karacalı mahallesinde bulunan çok sayıda ev ve iş yerini su basarken birçok araç da zarar gördü.Kumru Kaymakamı Ahmet...

Ordu Kumru'da sağanak yağış sele dönüştü
Ordu'nun Kumru İlçesi'nde etkili olan sağanak yağış sele dönüştü. Selin etkili olduğu ilçede derenin taşması sonucu Karacalı mahallesinde bulunan çok sayıda ev ve iş yerini su basarken birçok araç da zarar gördü.

Kumru Kaymakamı Ahmet Özkan, kırkbeş dakika etkili olan şiddetli yağmurun bir anda sele dönüştüğünü belirterek, “En büyük tesellimiz can kaybının yaşanmamış olmasıdır” dedi. Kaymakam Özkan şöyle devam etti; “ Ümit ediyoruz ki vatandaşlarımız çok büyük bir kayba uğramamıştır. Asıl tablo yarın ortaya çıkacaktır. Devlet ve millet elele verip selin hasarını birlikte aşacağız”.

Sel sonrası ilçedeki temizlik ve hasar tespit çalışmalarının hemen başladığını da anlatan Özkan, konuşmasına şunları ekledi; ''Çevre ilçelerden de yardımcı olabilmek için ekipler geldi. Aynı zaman da İl Afet Müdürlüğümüze bağlı 2 araç ve 7 personel burada çalışmalara başladı. Temennimiz çok kısa sürede ilçede yaşamın normale dönmesidir.”

Sağanak yağışın etkili olduğu ilçede ara ara yağışların devam edeceği belirtilirken, vatandaşların su baskınlarına karşı dikkatli olması istendi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 22:17

YORUM EKLE