Öğrenciler'den barınak hayvanlarına büyük ilgi

Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Bakırköy’de bir etkinlik düzenlendi. Barınakta kalan hayvanların sergilendiği etkinliğe çok sayıda öğrenci ve hayvansever katıldı.Bakırköy Belediyesi, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi...

Öğrenciler'den barınak hayvanlarına büyük ilgi
Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Bakırköy’de bir etkinlik düzenlendi. Barınakta kalan hayvanların sergilendiği etkinliğe çok sayıda öğrenci ve hayvansever katıldı.

Bakırköy Belediyesi, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi amacıyla ‘Can Dostlarımızı Sahiplendiriyoruz’ isimli etkinlik düzenledi. Özgürlük Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe öğrenciler ve çok sayıda hayvansever katıldı. Öğrenciler barınaklarda kalan hayvanlara büyük ilgi gösterdi.

Etkinlikte konuşan Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Yervant Özuzun, insanların, hayvanların ve bitkilerin arasındaki doğal dengenin bozulduğunu söyledi. Bu durum sonucunda bazı hayvan ve bitki türünün yok olduğuna dikkat çeken Özuzun, “Bu günün amacı hayvanların da insanlar kadar yaşam haklarının bulunduğuna ve onları korumanın görevimiz olduğuna dikkat çekmektir. Aynı zamanda barınakta kalan hayvanların da sahiplendirilmesini ve gerekli her türlü bakımının yapılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Etkinliğe gelerek hayvanları seven öğrenciler ‘Can Dostlarımızı Sahiplendiriyoruz, Onların da bir evi olsun’ yazılı dövizler taşıdı. Öğrenciler özellikle yavru köpek ve kedileri sevdi.YORUM EKLE