Çıra için çam ağaçlarına zarar verenlerin de çırası yanacak

Ordu'da oksijen deposu çam ormanlarının çıra avcılarının tehdidi altında olduğu belirtildi. Kış aylarında yakacaklarını ateşlemekte kullandıkları çıraları ağaçları keserek ya da budayarak elde eden vatandaşlara büyük oranlarda...

Çıra için çam ağaçlarına zarar verenlerin de çırası yanacak
Ordu'da oksijen deposu çam ormanlarının çıra avcılarının tehdidi altında olduğu belirtildi. Kış aylarında yakacaklarını ateşlemekte kullandıkları çıraları ağaçları keserek ya da budayarak elde eden vatandaşlara büyük oranlarda ceza kesileceği bildirildi.

        Ordu Valisi Orhan Düzgün, yaptığı açıklamada, ormanlara ve doğal yaşama zarar verenlerin hoşgörü gösterilmeden cezalandırılacağını söyledi.

        Vali Düzgün, "Sahip olduğumuz yaylaların doğal güzelliklerinin korunması, buradaki bitki örtüsünün ve ormanların korunması amacı ile hem jandarma teşkilatımız hem orman muhafaza memurlarımız aracılığı ile ciddi kontroller yapılıyor. Vatandaşların belirli belirsiz saatlerde zaman zaman az da olsa bazı ağaçlarda kesim yaptıklarını görebiliyoruz. Vatandaşlarımız sahip oldukları bu doğal güzelliklere sahip çıkmalıdır. Asıl zenginlik bu güzelliklere sahip çıkmakla olur. Kontrollerimiz daha önce de olduğu gibi bundan sonra da devam edecek. Kontrollerimizi daha da sıklaştıracağız. Bu konudaki en ağır cezaları bundan sonra hoşgörü göstermeden, gerekli tutanaklar tutularak, gerekli idari ve adli takibat yapılacaktır." dedi.

YORUM EKLE