Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli

Önemli bir randevunuz ya da iş görüşmeniz var ve siz içinizden keşke birkaç kilo verebilmiş olsaydım diye geçiriyorsunuz. Olduğunuzdan daha zayıf görünme konusunda birkaç tavsiye için okumaya devam edin.

Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli

1.Kendi bedeninizde kıyafetler seçin
Bedeniniz kaç olursa olsun, eğer yanlış beden kıyafetler giyerseniz, olduğunuzdan daha iri görünürsünüz. Çok dar kıyafetler şişkinlik ve çıkıntılara neden olur. Diğer yandan bol kıyafetler ise bedeninizin daha büyük ve iri görünmesini sağlar. Kendinizle barışık olun ve bedeninize uyan kıyafetler seçin.
2.Dikkati saklamak istediğiniz bölgelerden uzaklaştırın
Örneğin göbeğinizin biraz daha düz görünmesini istiyorsanız, vücudunuza yapışan kıyafetlerden uzaklaşıp, hoş görünümlü tuniklere bir şans verin. Kalın baldırlara sahipseniz, mini etek yerine dökümlü etekleri seçin. Fakat fazla bol kıyafetler tercih etmemeye özen gösterin.
3.Pantolon alırken dikkatli olun
Önü pileli pantolonlardan uzak durun ve düz olanları tercih edin. Pileli pantolonlar bel kısmından sonra şişkin görünür ve dikkatleri göbeğinize çeker. Ayrıca pantolonun bel yüksekliğine de dikkat etmeniz gerekir. Fazla yüksek belli bir pantolon göbeğinizin olduğundan daha büyük görünmesine, çok düşük belli pantolonlar ise yanlarınızın ve göbeğinizin dışarıya sarkmasına neden olur.


4.Doğru iç çamaşırını seçtiğinizden emin olun
Bu çok önemli. Tangalar ve g-stringler eğer vücudunuzda fazla yağ yoksa gerçekten güzel ve hoş görünürler. Fakat daha zayıf görünmeye çalışıyorsanız, göbeğinizi ve baldırlarınızı toparlayacak sportif modellere yönelin. Göğüslerinizi sıkıca kavrayıp toparlayan bir sutyen de daha zayıf ve narin görünmenizi sağlayacaktır. Hemen bir iç çamaşır mağazasına gidin ve bu iş için biraz zaman ayırın.


5.Beğendiğiniz kısımları öne çıkarın
Çok güzel ve uzun bir boyna sahipken, bel kısmında birkaç fazlalığınız mı var? Göz alıcı bir kolye ya da başka bir aksesuarla dikkatleri narin boynunuza çekin. Sıkı ve güçlü kollarınız varsa, kolsuz kıyafetleri tercih edip, özelliklerinizden en iyi şekilde faydalanın.


6.Vücut duruşunuzu geliştirin
Ayağa kalkın. Göbek deliğinizi içeriye çekin ve omuzlarınızı arkaya itin. Kafanızın üzerine bir kitap koyarak vücut duruşu çalışabilirsiniz –kitap düşmemeli! Düz bir şekilde ayağa kalktığınızda karnınızı otomatik olarak içeriye çekmeyi alışkanlık haline getirin. Bu duruş ayrıca kendinizden daha emin görünmenizi sağlayacaktır. Aynada bu duruşa bakın. Normalde sürekli kambur durmanız olduğunuzdan daha kısa ve daha az dengeli görünmenize neden olur. Aynı şekilde bu duruş, üzerinizdeki kıyafetlerin buruşup pot yapmasına sebep olur. Ayrıca kötü bir duruş, oturduğunuzda sırtınızda yağ varmış gibi görünmesine ve göbeğinizin pantolondan taşmasına neden olur. Sanıyoruz ki bu en önemli tavsiye; Kötü bir vücut duruşu, görünümünüze birkaç kilo daha katabilir.
7.Daha koyu renkler seçin –Siyahın büyüsünü yakalayın
Siyah görünürde herkesin daha zayıf görünmesini sağlar ve beldeki yağları, göbek şişkinliğini ve aşk tutmaçlarının görüntüsünü hafifletir. Siyah renkli kıyafetlerinizi her zaman renkli kemerler, takılar ya da harika ayakkabılarla canlandırabilirsiniz.


8.Yatay çizgilerden uzak durun
Bu hemen hemen hepimizin bildiği bir gerçektir. Gömlek, tişört ya da pantolon fark etmez; Yatay çizgiler her zaman insanları olduklarından daha geniş gösterir.9.Hoş görünümlü aksesuarlara şans verin
Büyük ve güzel görünümlü aksesuarlar dikkatleri hemen kendilerine çekerler. Bu yüzden kullandığınız aksesuarlara daha fazla özen gösterin. Örneğin güzel bir beliniz var, fakat göbeğinizde de biraz fazlalığa sahipsiniz. Öyleyse geniş ve siyah (ya da başka koyu renk) bir kemer takmayı deneyin. Daha küçük görünmesini istediğiniz bölgelerde koyu renkler, daha büyük görünmesini istediğiniz kısımlarınızda ise açık renkler tercih edin.


10.Yüksek topuklu ayakkabılar tercih edin
Yüksek topuklu ayakkabılar, bacak boyunuzu uzatarak, çok daha ince ve uzun görünmenizi sağlarlar. Eğer yüksek topuklar üzerinde rahat edemiyorsanız, platform topukları da tercih edebilirsiniz.


11.Seçtiğiniz kıyafetin içinde kendinize güvenin
Görünümünüz hakkında mutlu ve güvenli hissetmeniz dışarıdan çok daha güzel görünmenizi sağlar. Kendinize ve kıyafet seçiminize güvenin!
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 01:10

YORUM EKLE