Streç filmin hiç bilmediğiniz kullanım alanları!

İşte streç filmlerin belki de daha önce hiç duymadığınız ve bilmediğiniz 10 farklı kullanım alanını sizler için bir araya getirdik.

Streç filmin hiç bilmediğiniz kullanım alanları!
Muzları taze tutmak için streç film kullanabilirsiniz

Muzu taze tutmak


Muzların renklerinin solması ve ihtiyaçları olan nemi sağlayabilmesi için streç filmlerden yardım alabilirsiniz.Bunun için muzların sap kısmını streç film ile bu şekilde kaplayın.Bu şekilde muzların ilk günkü gibi taze kalmalarını sağlamanız mümkündür.

 Cilt bakımında streç film

Yüz bakımı


Yüzünüze uyguladığınız bakımı streç film ile uygulayabilirsiniz.Sürdüğünüz kremin üzerine bu şekilde streç filmi sarmanız halinde çok daha etkili bir sonuç alırsınız.

 Bardaklar için kapak yapmak için

Bardak kapağı


Spor yaparken içtiğiniz sıvıların dökülmemesi adına streç filmle bu şekilde bardak kapakları yapabilirsiniz.

 Çocuklarınız için eğlence

Yaratıcı çocuk oyunu


Streç filmleri çocuklarınız için yaratıcı oyunlar yaratmak için de kullanmanız mümkün.Hem de elleri kirlenmeden.Bunun için bir parça kağıda biraz boya dökün ve üzerini streç filmle kaplayın.Bırakın çocuklarınız yaratıcılıklarını konuştursun

Sinekler için tuzak

Meyve koruyucu


Evdeki sinekleri bırakın bu bardak yakalasın.Bir karton bardağın içerisine birkaç parça meyve koyun ve ağzını streç filmle kaplayın.Ardından bu kapağın üzerinde bıçakla ufak bir delik açın.Sinekler buraya gelecektir.

 Taze bir çiçek buketi

Buket yapmak


Evinizdeki çiçeklerin hemen solmasını engellemek için streç filmlerden yardım alabilirsiniz.Bunun için çiçeklerin sap kısımlarını  ıslak bir kumaşa sarıp,streç filmle kaplayın.Çiçekleriniz çok daha uzun süre suya koyana kadar dayanıklı olacaktır.

 Taşınma işlerini kolaylaştırmak için

Evden taşınmak


Taşınırken ıvır zıvır eşyalarla uğraşmak büyük eşyaların taşımaya göre daha uzun zaman alır.Bunun için streç filmler biçilmiş kaftandır.İlk aldığınız gibi yeni yerine götürmenizde büyük yarar sağlayacaktır.

 Boya rulolarının kurumasını engeller

Boya fırçası koruyucu


Boya yaparken ara verildiğinde kuruyan fırçalar büyük sıkıntı yaratır.Bunu engellemek için fırçaları streç filmle sarın.

 Temiz bir buzdolabı için

Temiz buzdolabı için


Streç filmleri buzdolabı raflarının üzerine serin ve kirlendiğinde tek hamlede çıkartın.

 Kozmetik malzemelerinin dökülmesini engelleyin

Şampuan dökülmesi


Özellikle tatile giderken bu tarz eşyaların dökülmesi büyük derttir.Bunun için streç filmlerle ağzını kapadığınız malzemelerinizin sağa sola dökülmesine engl olabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 17:37

YORUM EKLE