Renklerin hayatınız üzerindeki etkilerini biliyor musunuz?

Daha az gergin ve daha fazla dingin olmak istemez misiniz? Yaratıcılığınız ve motivasyonunuz üzerinde renklerin etkisini keşfedin.

Renklerin hayatınız üzerindeki etkilerini biliyor musunuz?

Hayatınızı Renklendirin!

Pembe: Romantizmin belirtisidir. Pembe, kırmızının bir tonu olmasına rağmen, kendine ait, farklı bir kişiliği sembolize eder. Duyusal olarak zor anlar yaşadığımızda bu renge yöneliriz. Özellikle yatak odaları için uygundur. Açık pembe tonlarını ise, başkalarının iyiliği için çalışanlar seçer.
Yeşil:
Sakin ve anlaşılması kolay kişilikleri, doğa sevgisini ve sağlıklı yaşam tarzını anlatır.Yeşille dekore edilen evler, sakin ve huzur dolu bir hayat isteğini anlatır. Yeşil kişilikler için, karar vermek zordur. Bu yüzden genellikle seçimi başkalarına bırakırlar.
Kırmızı: Her zaman bir işle meşgul olan, performans göstermeden oturamayacağı bir göreve sahip ve dinlenmesi zor olan kişilerin tercihidir. Kırmızı, cesur ve enerjik bir renktir. Kırmızıyı sevenler güçlü, enerjik ve aktif bir yapıya sahiptirler. Olayların kontrolünü ellerinde tutmaktan hoşlanırlar. Kırmızı renk, koruma ve güven hissi ihtiyacını gösterir. Kırmızı ile döşenen evlerin  sahipleri, sosyalleşmeyi ve seyahat etmeyi sevenlerden oluşur.
Sarı:
Akıllı ve iyimser kişilikleri ile çeşitli zevklere sahip sosyal insanların tercihi sarıdır. Aydınlık ve mutluluk veren sarı, bütün renkler arasında en görünür olanıdır. Aklın ve bilginin rengidir. Altın tonları, fikirlerini çevresindekilere aktarma konusunda yetenekli kişilerin tercihidir. Sarı ile dekore edilen evler, mutluluk ve sağlıkla çevrelenmiş bir yaşam isteğini anlatır. Özellikle dış mekan aktiviteleri ve kalabalık arkadaş grupları ile yapılan sağlık, doğal beslenme ve zihinsel faaliyetlerin yapılacağı odalara kullanılmak için çok doğru bir seçimdir.
Mavi:
Kitap okumayı, müzik ve sanatla uğraşmayı seven, yaratıcı ve entelektüel alanları tercih eden kişilerin tercihidir. Mavi, içe dönük bir kişiliğe sahiptir. Barış ve huzuru sevenlere uygundur. Mavi, herkesin özel zevkini huzur içinde yaşayabileceği sakin ve sessiz bir atmosfer oluşturur. Mavi ile dekore edilen evler, yaşamın stresinden uzak, kişisel bir cenneti yaratma isteğini gösterir.
Turuncu:
Ev yapımı lezzetli yemeklerin keyfini dostlarıyla çıkaran, iletişim kurmayı seven, neşeli ve duygusal insanların tercihidir. Canlandırıcı ve hayat dolu bir renktir. Eğlence dolu, sosyal aktivitelerin sıklıkla yapıldığı bir ortamı yansıtır. Ağırlıklı turuncu ve kahverengi ile döşenmiş evler, aile ve ev çevresinde dönen bir hayatı yansıtır. Turuncu kişilik, yalnızlığı sevmez. Turuncu ağırlıklı evler dostluk ve arkadaşlık isteğini ifade eder.
Siyah ve Beyaz: Bu tonları seçenler, hayatını sadeleştirme ve özüne geri dönme isteği duyanlardır. Kesin kontrastlık taşıyan nötr tonlarla döşenen bir ev, düzen ihtiyacı hisseden ve kontrolü ele geçirme ihtiyacı hisseden kişilikleri yansıtır. Siyah ve beyaz kontratlığı, Japon minimalist stilinde görüldüğü gibi, daha çok mistik bir görünümü yansıtır. Renklerden çok, natürel objelerin şekil ve dokularını vurgulayan bir yaklaşımdır.
Doğal Renkler:
Sahne ışıklarından uzak hayat sürmeyi tercih eden bağımsız kişilerin tercihidir. Bu renkler, yaşama esneklik getiren sade bir tasarım isteğini sergiler. Bu renkleri tercih edenler, hayatlarının fazla kurcalanmasını, müdahale edilmesini ve tek stile hapsolmayı sevmezler.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 16:34

YORUM EKLE