İşte parfümle ilgili bilmeniz gereken her şey..

Binlerce parfüm her yıl sektöre giriyor. Parfüm seçmek için bir mağazaya gittiğinizde karşınıza yüzlerce şişe çıkıyor. Parfüm seçmek çok zor ve bir o kadar da yorucu. Pek çoğumuz arkadaşlarımızın kullandığı parfümleri seçiyoruz. Fakat, aldığınız parfüm arkadaşınızda koktuğu gibi sizde kokmuyor. İşte, parfümle ilgili her şey ;

İşte parfümle ilgili bilmeniz gereken her şey..

Hepimizin ten kokusu birbirinden farklıdır. Yediğiniz yiyeceklerden, cilt renginize ve tipinize göre ten kokunuz değişir. Tüm bunlar parfümün kokusunu etkiler. Böylece arkadaşınızda çok beğendiğiniz bir parfüm sizin teninizde hoşunuza gitmeyebilir. Bu nedenle teninizde denemeden parfüm satın almayın.

Parfümünüzün daha fazla teninizde kalmasını ve uzun süre kokmasını istiyorsanız, parfümü vücut kremi ve losyonu ile alın. Duş sonrası losyon ile kremi kullanın ve üstüne parfümü sıkın. Çok daha uzun süre kokacaktır. Ayrıca, damarlarınıza yakın bölgelere parfüm uygularsanız uzun süre kokusu kalacaktır. Bileklerin iç kısmı, boyun, ense ve saçlar parfümü en fazla kokusunu yaydığı bölgelerdir. En iyi parfüm uygulaması, havaya sıkmak ve altından geçmektir.

Parfüm alırken sinirli ve endişeli olmadığınız bir günü seçin. Çünkü, hormonlarınızın artışı bile kokuyu farklı algılamanızı sağlar. En fazla 3 tane parfüm deneyin ve kararınızı verin. Parfüm denerken yanınıza bir miktar kahve alın. Kahve koklayarak, parfümleri deneyin. Çünkü, kahve kokusu diğer tüm kokuları burnunuzdan siler.

Parfüm sıkıldıktan sonra başınızda ağırlık, ağrı veya cildinizde kızarıklıklar oluşuyorsa parfüm alerjiniz olabilir. Bu durumda, bitki yağlarını kullanmayı deneyin. Bitki yağları sizi parfüm gibi etkilemez ve daha hafif kokulardır. Parfüm şişesi açıldıktan yaklaşık 3-6 ay içinde parfüm içinde bulunan alkol ve kimyasallar uçmaya buharlaşmaya başlar. Böylece parfümün kokusu değişir. Satın aldığınız parfümün bozulmaması için onu güneş ışığından koruyun ve serin, kuru bir yerde saklayın.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 19:11

YORUM EKLE