Ziraat Bankası Personel Alımı ve Şartları

2016 Banka personel ilanları Ziraat Bankası personel alımı yapacak, kaç personel alımı olacak ve hangi illerde banka personeli alınacak detaylar...

Ziraat Bankası Personel Alımı ve Şartları

2016 yılında birçok resmi banka personel alımı gerçekleştirecek. Banka personel alımı uzun süre devam edeceğe benziyor. Hangi bankaların personele ihtiyacı var. Bankalar hangi pozisyonlarına personel alacak, banka personel ilanları ve Hangi illerde 2016 yılında personel alım işlemi gerçeklecek detayları 10 Nisan 2016 banka personel ilanı haberimizde. Ziraatbankası 2016 yılında birkaç birimine ve şubelerine personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ziraat Katılım bankasının hedeflerini açıkladı. 2016 yılının sonuna kadar 20 şube açmayı hedefleyen Ziraat Katılım Bankasının, 2018 sonuna kadar 170 şube ve 2 bin 200 personel almayı hedeflediklerini açıkladı.3 yılda Ziraat Katılım'a 2 bin 200 personel gerçekleştirecek. Ali Babacan yıl sonuna kadar Ziraat Katılım Bankası olarak 20 şube açılacağını müjdeledi. Ziraat Katılım Bankası'nın açılış töreninde konuşma yapan Babacan, 2015 sonuna kadar bankanın şube sayısının 20'ye çıkacağını ayrıca belirtti. Ziraat Bankası personel ilanları ve personel alım işlemleri hızla devam ediyor. Ziraat Katılım Bankasına yüzlerce personel alınacak.

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIMI

Ziraat Bankası Ziraat Katılım Bank dahilinde yüzlerce personel alımı gerçekçeştirecek. Hemen hemen yurdun her bölgesine tüm ziraat bankası şubelerine personel alımı yapılacak. Banka personel ilanları hala web üzerinden devam ediyor. Ali Babacan açıklamalarına göre, yıl sonuna kadar Ziraat Katılım Bankası olarak 20 şube açılacağını belirtildi. Ziraat Katılım Bankası'nın açılış töreninde konuşma yapan Babacan, 2015 sonuna kadar bankanın şube sayısının 20'ye çıkacağını belirtti. Ancak 2018 sonuna kadar açılması hedeflenen 170 şubede 2 bin 200 personel alınmasının hedeflendiği kaydedildi. Ziraat bankası 2018 yılı sonuna kadar yaklaşık 2 bin 3 bin arası personel alımı gerçekleştirecek. Ziraat Katılım Bankası kuruluş çalışmalarını yaklaşık 150 personel ile tamamlayan bankaların 400 personele ve 20 şubeye kadar ulaşması hedefleniyor. Ziraat Katılım ile bugün başlayan süreci faizsiz bankacılık alanında tarihi bir adım olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat'in ardından Vakıf Katılım ve Halk Katılım'ın da sektöre girerek kamu alanında katılım bankacılığı sayısının 3'e çıkacağını söyledi. Anlaşılan o ki önümüzde ki yıllar Ziraat Katılım Bankası daha çok personel alacağa benziyor.

ZİRAAT BANKASI PERSONEL SINAVLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Yabancı uyruklular ise Türkiye'de çalışma izni alması isteniyor.18 yaş üzerinde olmanız gerekiyor.Bankacılık Kanunu'na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak aranan kriteler arasında.Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak gerekiyor.Banka Asistanı görev pozisyonlarında çalışacak personel hariç, üniversitelerin 2-4 yıllık eğitim veren fakülte veya yüksekokullarından veya bunlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak aranan şartlardan yalnızca biri. Bankacılık tecrübesi en az 1 yıl olan adaylar özgeçmişleriniozgecmis@ziraatkatilim.com.tr e-posta adresine gönderebilirler.

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIM ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
- 18 yaş üzerinde olmak
-Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak, (Mülakat sırasında diploma/öğrenci belgesi kontrolü yapılacaktır) 
- Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 
-Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak, 
-Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, 
-Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Başarılı olan adaylardan işe başlama öncesinde istenecektir) 
-Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Personel alımları sınav ile gerçekleşecek. Personel ilanları Ziraat Bankası resmi sitesinden birçok özel kuruluştan duyurulacak. Sınavlardan sonra size geri dönüş sağlanacak ve geçerli not aldığınız takdirde bankalara girişiniz sağlanacak. Bu senenin ilk baharında ilk mülakatlar gerçekleşecek. 
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. HAKKINDA

Türkiye'deki üç kamu bankasından biri olan T.C. Ziraat Bankası A.Ş., 1863'te Osmanlı Devleti döneminde kuruldu. Günümüzde faatliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bünyesine Ziraat Katılım Bankasını da dahil etmiştir. Pozitif bankacılık ve banka sertöründeki liderlikle faiz oranlarında ki tutumları nedeniyle Ziraat Bankası en çok tercih edilen bankalar arasında. Ziraat Katılım Bankası ile başlayan faizsiz bankacılık sistemi büyük bir yankı uyandıracak.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 21:42

YORUM EKLE