SGK Başkanı Müjdeyi Verdi!

1,5 milyon emekli promosyonunu cebine koydu

SGK Başkanı Müjdeyi Verdi!

SGK ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında, yaklaşık 2,5 milyon emekli promosyon alabilmek için 8 bankaya taahhütte bulundu. Aylığını 3 yıl boyunca aynı bankadan almayı taahhüt eden emekliler arasından 1,5 milyonuna 5 banka tarafından promosyon ödendi. SGK Başkanı Bağlı, "Duyumlarımız, bankaların promosyon konusunda ciddi bir rekabet içerisinde oldukları ve emeklileri kendilerine çekmek için daha yüksek rakamları ödemeyi planladıkları yönünde" dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile  bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında, yaklaşık 2,5 milyon emekli  promosyon alabilmek için 8 bankaya taahhütte bulundu. Aylığını 3 yıl boyunca aynı  bankadan almayı taahhüt eden emekliler arasından 1,5 milyonuna 5 banka tarafından  promosyon ödemesi yapıldı.

Yaklaşık 11,5 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren banka promosyonu  konusu, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Daha önce belirlenen "iki otomatik ödeme verme ve kredi kartı alma"  şartının kaldırılmasıyla cazip hale dönüşen banka promosyonu için emekliler,  hiçbir şart olmadan promosyon vermeyi kabul eden 14 banka ile PTT'nin kapısını  çalmaya başladı.

Yaklaşık 2,5 milyon emekli promosyon alabilmek için 8 bankaya  taahhütte bulunurken, aylığını 3 yıl boyunca aynı bankadan almayı taahhüt eden  emekliler arasından 1,5 milyonuna 5 banka tarafından promosyon ödemesi yapıldı.

'BANKALAR CİDDİ BİR REKABET İÇERİSİNDE'

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı,yaptığı açıklamada,  emeklilere aylıkları kapsamında geçen yıl yaklaşık 185 milyar lira ödeme  yaptıklarını belirterek, bu yıl rakamın 206 milyar liraya yükselmesinin  planlandığını bildirdi.

Emeklilerin banka promosyonu alabilmesi için Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında yoğun çaba harcadıklarını ifade  eden Bağlı, şöyle konuştu:

"Tüm şartların kaldırılmasıyla promosyon, emeklilerimiz için daha da  cazip hale geldi. Bin liranın altında aylık alanlara 300 lira, bin lira ile 2 bin  lira arasında aylık alanlara 375 lira, 2 bin liranın üzerinde emekli aylığı  alanlara da 450 lira bir seferde ödeme yapılması belirlenmişti. Tabii bunlar  asgari rakamlar. Bankalar, yeni emeklileri müşteri portföyüne katabilmek için  daha yüksek rakamlar verebilir. Duyumlarımız, bankaların promosyon konusunda  ciddi bir rekabet içerisinde oldukları ve emeklileri kendilerine çekmek için daha  yüksek rakamları ödemeyi planladıkları yönünde."

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 14:48

YORUM EKLE