Rönesans Holding, Ford Otosan ve Koç’tan Kazan’a çıkarma

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’ni ziyaret eden Türk işadamları, Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov tarafından kabul edildi. Minnihanov, Rönesans Holding, Ford Otosan ve Koç Holdingi temsilcilerinden oluşan Türk işadamlarını özel ekonomi...

Rönesans Holding, Ford Otosan ve Koç’tan Kazan’a çıkarma
Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’ni ziyaret eden Türk işadamları, Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov tarafından kabul edildi. Minnihanov, Rönesans Holding, Ford Otosan ve Koç Holdingi temsilcilerinden oluşan Türk işadamlarını özel ekonomi bölgelerinde yatırım yapmaya davet etti.

        Türk-Rus İş Konseyi Başkanı Dr.Erman Ilıcak’ın başkanlığındaki Türk işadamlarıyla buluşan Minnihanov, Türk firmalarına Tataristan’da yaptığı dev projelerden dolayı şükranlarını iletti. Minnihanov, “Alabuga özel ekonomik bölgede Kastamonu Entegre, Şişecam, Hayat Kimya gibi kurumlar dev projelere imza atıyor. Türkiye ile işbirliğimiz Rusya yönetimi tarafından da en yüksek düzeyde desteklenmekte.” şeklinde konuştu.

        Türk işadamlarını bölgeye otomotiv sanayi üzerine yatırım yapmaya da davet eden Tataristan Cumhurbaşkanı, “Son yıllarda Türk otomobil sektörü dünya düzeyinde başarıya ulaştı. Bununla ilgili olarak Tataristan’da otomotiv yan sektöründe Türk firmaları faaliyet gösterebilir ve bu fırsat olasılıklarını detaylı şekilde ele almayı öneriyorum. Türk firmalarla biz anlayış ve uyum içindeyiz, iş birliğimizin geliştirilmesi yolunda hızla ilerliyoruz.” şeklinde konuştu. Minnihanov, sektörün müşteri potansiyeli açısından Tataristan’daki Ford-Collers, KamAZ ve Nijnekamskneftehim gibi kurumların isimlerini sıraladı.

        Öte yandan Tataristan Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu, Rönesans Holding’in bölgede yatırıma ilgi duyduğunu kaydetti. Nijnekamskneftehimom Genel Müdürü Vladimir Busıgin, Rönesans Holding’le işbirliği yapmaya hazır olduklarını da belirtti. Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’la görüşen Tataristan Bayındırlık Bakanı İrek Fayzullin, inşaat başta olmak üzere Türk işadamlarını bölgeye yatırıma davet ederek, “Türk inşaat firmalarıyla sıkı işbirliğimiz oldu. Sizin tecrübeniz bizim için çok önemli.” dedi.

        Bu arada Rus basını, Rönesans Holding’in son 20 yılda 450’den fazla projeye başarıyla imza attığını belirterek, dünyanın en iyi 100 müteahhitlik şirketi arasında yer aldığına dikkat çekiyor.


YORUM EKLE