Köylere tarım danışmanı

Bakan Eker, ''Veteriner hekim, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisi ile tarımla ilgili branşlarda alacağımız 2 bin 600 kişi Ocak ayında köylerde tarım danışmanı olarak göreve başlayacak'' dedi.

Köylere tarım danışmanı
DİYARBAKIR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker,  Diyarbakır-Silvan Devlet Yolu Üniversite Köprülü Kavşağı'nın açılışına katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Eker, açılışın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlığa, ÖSYM'ye 27-31 Aralık tarihleri arasında başvuracak veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, su ürünleri mühendisi ve diğer tarımla ile ilgili branşlarda 2 bin 600 kişinin alınacağını ifade ederek, bu kişilerin KPSS puanı ve tercihlerine göre belirleneceğini söyledi.

Ayrıca 100 kişinin de il ve ilçelerde daha çok gıda kontrol hizmetlerinde çalışacağına dikkati çeken Eker, ''Veteriner hekim, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisi ile diğer tarımla ilgili branşlarda alacağımız 2 bin 600 kişi Ocak ayında köylerde tarım danışmanı olarak göreve başlayacak. Bunların çoğunluğunu gıda mühendisleri oluşturacak. Bakanlığın sitesinde müracaatlara ilişkin ayrıntılı bilgi yer alacak. Adayların ÖSYM'ye yapacakları başvuruda Türkiye'nin hangi il, hangi ilçe, hangi köyünde görev yapacağına ilişkin bilgi de yer alacak. Puan ve tercihlerine göre yerleştirmeye tabi tutulacaklar. Başvurusu onaylanan 2 bin 600 teknik eleman köylerde tarım danışmanı statüsünde çalışacak'' dedi.

YORUM EKLE