Çalık'a memuriyetten ihraç

TMSF eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık, devlet memurluğundan çıkarıldı...

Çalık'a memuriyetten ihraç
ANKARA 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Disiplin Kurulu, eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın devlet memurluğundan çıkarılmasına karar verdi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, Çalık hakkında Fon Denetim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Disiplin Soruşturma Raporunda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesi gereğince, özürsüz olarak bir yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi kararlaştırıldı. 

Konunun Fon Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesi üzerine, Kurul, Fethi Çalık'ı “Devlet Memurluğundan Çıkarma” ile cezalandırdı.

Karar ile ilgili olarak Fethi Çalık’a tebligat yapılmak istendi, ancak Kurumumuza bildirdiği adresde bulunamadığı ve adres kayıt sisteminde bulunan adresinin silinmesi sebebiyle kendisine tebligat yapılamadı. Bu nedenle Karar ilanen tebliğ edildi.

6 ay hapis cezası almıştı

Toprak Grubu’na ait yatların satışında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Fethi Çalık ve TMSF’de Grup Başkanı olarak çalışan Taner Yalçın hakkında “görevi kötüye kullanmak” suçlamasıyla açılan davada karar ekim ayında çıkmıştı. Mahkeme Çalık’a 6 ay hapis cezası verirken, Taner Yalçın beraat etmişti. TMSF zarara uğratıldığı iddiasıyla 2 eski üst düzey yöneticisi hakkında alacak davası açmıştı.

YORUM EKLE