Altın alacaklar elinizi çabuk tutun!

Altının ons fiyatı İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı aldığı haziran ayından bu yana ilk kez 1300 doların altına indi. Altın fiyatları neden düştü? Altın almak için uygun zaman mı? Çeyrek altın ne olur düşer mi çıkar mı? Dünya Altın Konseyi, altın yorumlarına ilişkin analizi size yol gösterebilir.

Altın alacaklar elinizi çabuk tutun!
ÇEYREK 204 LİRAYA İNDİ

Altının ons fiyatındaki gerilemeye bağlı olarak gram altın ve çeyrek altında da düşüş görüldü. Çeyrek altın son 10 günde 7 lira düşerek 204 liraya indi.

DEV KURUMDAN ALTIN ANALİZİ

Dünya Altın Konseyi (WGC) tarafından yayımlanan raporda altın fiyatlarında görülen gerilemeye ilişkin analizlere yer verildi

AVRUPA MERKEZ BANKASI ETKİSİ

Analize göre, Avrupa Merkez Bankası'nın tahvil alımlarını azaltacağı konusunda yapılan spekülasyonlar düşüşte etkili oldu.


FAİZ ARTIŞI BEKLENTİLERİ

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) aralık ayında faiz artırımı yapabileceği beklentisi de altın fiyatlarının gerilemesine yol açtı.

"ALTIN ALIMI İÇİN FIRSAT"

Peki düşük fiyatlar yatırımcıya fırsat sunuyor mu? Konseyin raporunda uzun dönemli yatırımcılar ve tüketiciler için düşüşün alım fırsatı sunduğuna işaret edildi.

Raporda , "Merkez bankaları para politikalarını normalleştirmeye başlasalar bile, uzun süre olağanüstü önlemlerin hayatta olduğu bir dönem, varlıkların yapısında değişikliklere yol açtı. Yatırımların getirisinin düşük, yüksek belirsizliğin hakim olduğu bu dönemde altın, büyük ve küçük yatırımcıların portföyünde önemli rol oynayabilir" değerlendirilmesinde bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 22:13

YORUM EKLE