Alman Borsası'nın gözü Borsa İstanbul'da

Deutsche Börse Kurumsal İlişkileri Bölümü Başkan Yardımcısı Herkenhoff, Borsa İstanbul ile stratejik ortaklık kurma konusunda istekli olduklarını belirtti..

Alman Borsası'nın gözü Borsa İstanbul'da
İSTANBUL - Gökhan Kurtaran

Merkezi Almanya'nın Frankfurt şehrinde olan Deutsche Börse, Türkiye'nin İstanbul'u uluslararası bir finans merkezine dönüştürme hedefi ile yakından ilgilendiklerini belirterek, Borsa İstanbul ile stratejik ortaklık kurma konusunda istekli olduklarını belirtti. 

AA muhabirinin sorularını cevaplayan Deutsche Börse Kurumsal İlişkileri Bölümü Başkan Yardımcısı Frenk Herkenhoff, Türkiye ekonomisinden övgüyle bahsederek, "Türkiye, Asya ve Avrupa arasında muhteşem bir hızla büyüyen bir piyasaya sahip. Bu yüzden İstanbul'un uluslararası bir finans merkezi olarak konumlandırılması ile yakından ilgileniyoruz. Türkiye hükümetinin bu konuda planları ile yakından ilgiliyiz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin mevcut borsaları konsolide ederek, ülkenin ve İstanbul'un uluslararası bir finans merkezi olmak hedefi doğrultunda önemli bir adım olduğunu vurgulayan Herkenhoff'e göre Deutsche Börse'ün Borsa İstanbul'la kurulabilecek stratejik ortaklıklara sıcak bakıyor. 

YORUM EKLE