Öğrencinin borcu silinecek!

Yalnız tek bir şartı var!

Öğrencinin borcu silinecek!

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yeni evlenen gençlere 10 bin liraya kadar kredi verme kararının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı da evli üniversite öğrencileri için harekete geçti.

Bakanlık, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun öğrencilere verdiği aylık 280 TL öğrenim kredisi ve yurt ücretlerini, üniversite okurken evlenen öğrencilerden almayacak. Evlenen ve kredi borcu bulunan öğrencilerin de geçmişe dönük borçları silinecek. Öğrenciler böylece kişi başına 13 bin TL borçtan kurtulmuş olacak.

Uygulamadan yararlanmak isteyen öğrencilerin evlilik cüzdan ile bakanlığa başvurması yeterli olacak. Bakanlığın belirlemelerine göre, yeni uygulamadan yaklaşık 3 bin üniversite öğrencisi yararlanacak.

YURTLAR DA BEDAVA

Evliliği teşvik amacı taşıyan uygulama, üniversite öğrenimi devam ederken evlenen çiftlere önemli bir destek sağlayacak. Öğrencilerin, üniversite yaşamları boyunca aldıkları öğrenim ve katkı kredisi bursa çevrilecek, ayrıca geçmişe dönük kredi borçları sıfırlanacak.

Öğrenim hayatı bitene kadar evli öğrencilere burs verilecek. Evli öğrenciler, yurtlarda kalmaya devam etmek istemeleri durumunda eski sistemde olduğu gibi kız ve erkek ayrı olmak şartıyla devlet yurtlarından yararlanabilecek. Evli üniversite öğrencisine yurt da ücretsiz olacak. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 10:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 6 yıl Önce

millet borç ödememek için önüne çıkanla evlenir artık

ufuk
ufuk - 6 yıl Önce

evlenicez artık ne yapalım

esra
esra - 6 yıl Önce

2 yıllıklar için de geçerli mi acaba ?

nuray
nuray - 6 yıl Önce

acaba açıkögretim fakülteside bu kapsamın içindemi bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi

önder
önder - 6 yıl Önce

hangi bakanlığa başvurulacak

gülhan
gülhan - 6 yıl Önce

bu ne ya nasıl bi mantık haksızlık resmen ....

ufuk90
ufuk90 - 6 yıl Önce

mantığa gel mantığa, ekstra geliri varsa evlendikten sonra çocuk da yapalım babacım bekar kalanlar da mallık sıfatı ile dolansın ortalıkta var mı böyle bir düzen yeah artık

sibel
sibel - 6 yıl Önce

güldüm :d