Minikler kendi masallarıyla büyüyecek

Konya'nın Beyşehir ilçesinde ilkokul 4. sınıf öğrencileri kendi yazdıkları masalları ''Bizden Size Masallar'' ismiyle kitaplaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.

Minikler kendi masallarıyla büyüyecek
KONYA - Adem Mızrak/İbrahim Yozoğlu

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Gazi İlkokulu 4-A sınıfının öğretmeni Hüseyin Aras, AA muhabirine yaptığı açıklamada, minik öğrencilerin yaşam hikayelerini ''Bizden Size Masallar'' ismiyle kitaplaştırdığını, öğrencilerin kitaplarında hayallerini, mutluluklarını ve hatıralarını kaleme aldığını söyledi.

Aras, insanların hayatlarında hatıraların çok değerli olduğunu ve onların hiçbir zaman eskimediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Özellikle de yaşanan ilk heyecanların hatıraları asla unutulmaz. Öğrencilerim, yaptığımız bu çalışma sayesinde yazdıklarını bazen mutlu bir tebessüm, bazen de yaşlı gözlerle hatırlayacaklardır. Çocuklarım başarıyı azimle, kararlılıkla sürekli kovalayacak. Gelecek; bu çocuklarımız gibi özü, sözü bir, inançlarına bağlı, vatansever nesillerin elinde şekillenecek. Verdiğimiz eğitimle öğrencilerimizin hayal dünyalarını, geleceğe bakış açılarını geliştirmeye çalışıyoruz. Geleceğin yazarlarını, bürokratlarını yetiştiriyoruz. Biz Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz.''

YORUM EKLE