İşte tatil kararı alınan iller!

Meteoroloji'den gelen en son hava durumu tahminleri sonrası Balıkesir, Ankara, Afyon, Elazığ, Antalya, Kütahya, Yozgat'ta okullar tatil edildi.

İşte tatil kararı alınan iller!

Meteoroloji'den gelen en son kar yağışı tahminleri sonrası 7 ilde okullar tatil edildi. 

Kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği illerin başında Balıkesir Dursunbey, Ankara Çubuk, Afyonkarahisar, Kütahya, Yozgat ve Elazığ geliyor. Antalya'da da şiddetli fırtına nedeniyle okullar tatil edildi. Bolu'daki yoğun kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile memurlara 2 gün idari izin verildi.

Kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği il ve ilçeler ile yetkililerin yaptığı son açıklamalar şöyle:

BALIKESİR: Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Gece saatlerinde başlayan ve aralıksız devan eden kar yağışı nedeniyle Dursunbey'de 66 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Bölgede taşımalı sistemle eğitim gören yaklaşık 600 öğrenci, yolların kapanması nedeniyle sabah saatlerinde okullarına gidemedi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de taşımalı sistemle eğitim verilen 6 lise ve 16 ilköğretim okulu öğrencilerine bugünün tatil edildiğini duyurdu. Kar tatilinin hava şartlarına göre uzatılabileceği, bununla ilgili duyurunun ise daha sonra yapılacağı bildirildi

ANKARA: Ankara'nın Çubuk ilçesinde, aşırı kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Bugün kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda öğleden sonra yarım gün ara verildi.

AFYON: Afyonkarahisar il merkezinde eğitime kar nedeniyle bugün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerde bulunan tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

ANTALYA: Antalya'da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime ara verildi. Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde kalan okullarda eğitime, bugün ara verildiği bildirildi.

KÜTAHYA: İlde dün gece başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle 130 köy yolu ulaşıma kapandı. İl genelinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve tipi, günlük yaşamı olumsuz etkilerken, ulaşımda da aksamalara yol açıyor. Okullar tatil edildi

YOZGAT: İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verileceği bildirildi.

ELAZIĞ: Elazığ kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

BOLU'DA MEMURA KAR TATİLİ

Bolu'da kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan engelli ve hamile personele 2 gün idari izin verildi, engellilere yönelik 3 eğitim kurumu pazartesi gününe kadar tatil edildi

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, soğuk ve olumsuz hava şartları nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin bugün ve yarın idari izinli sayılacağı belirtildi. Açıklamada, kentteki engellilere yönelik 3 özel eğitim okulunda ise pazartesi gününe kadar eğitime ara verildiği kaydedildi.

KÖY YOLLARI ULAŞIMA KAPANDI

Tunceli'de kar yağışı nedeniyle 67 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden edinilen bilgiye göre, il genelinde etkili olan kar yağışı sonrasında merkezde 6, Hozat'ta 13, Mazgirt'te 11, Nazımiye'de 7, Ovacık'ta 23, Pülümür'de 5 ve Çemişgezek'te 2 olmak üzere 67 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresine bağlı 7 karla mücadele ekibi, köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

GÖLLER BUZ TUTTU

Erzincan'daki Ardıçlı ve Tokat'taki Ilıca göllerinin yüzeyi, soğuk havanın etkisiyle buz tuttu.

Erzincan şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan bin 700 rakımlı Ergan Dağı Kayak Tesisleri'ndeki Ardıçlı Gölü'nün yüzeyinin buzla kaplanmasıyla, güzel kış manzaraları ortaya çıktı.

Gölün etrafında gezinen vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çektirdi. Enes Sevilir, yaptığı açıklamada, "Manzara çok güzel. Herkese burayı gezmesini tavsiye ediyorum" dedi. Tokat'ta da soğuk havanın etkisiyle yüzeyi buzla kaplanan Ilıca Gölü'nde güzel manzaralar oluştu. Çamlıbel beldesindeki gölün kıyısına gelen vatandaşlar, bol bol fotoğraf çekti.

ABANA-KASTAMONU ULAŞIM ENGELİ 

Abana-Kastamonu karayolunda kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor.

Kent merkezine ulaşımı sağlayan Abana-Kastamonu karayolunun Kayalarbaşı mevkisinde, kar yağışı ve sis nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Yüksek kesimlerde etkisini daha da artıran kar yağışı nedeniyle bazı köylerde elektrik kesintileri yaşanırken, ekipler enerji hatlarındaki arızaları gidermek için çalışma yürütüyor.

Trafik ekipleri de kar yağışına karşı sürücüleri dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 14:17

YORUM EKLE