İşte o fotoğrafın hikayesi!

Van'ın Erciş İlçesi'nde görev yapan öğretmen Gökhan Bulut'un Facebook'taki bir grupta yolladığı fotoğraf paylaşım rekoru kırdı...

İşte o fotoğrafın hikayesi!

Okula ağlayarak gelebilirsin çocuk.. ama ben seni ağlayarak göndermem çocuk bunu iyi bil emi!!! ‪#‎öğretmen ismini almak kolaydır ama öğretmen olmak çok zordur.


24 yaşında gencecik bir öğretmen Gökhan Bulut…. Birkaç gün önce Facebook’ta küçük öğrencisiyle birlikte bir fotoğrafını paylaştı. Bu paylaşım on binlerce beğeni ve yüzlerce yorum aldı. Bulut, o fotoğrafın hikayesini anlattı. 

Gökhan Bulut aslen Adanalı. Babası bir fabrikadan emekli, anne ise ev hanımı. Ailesinde ondan başka öğretmenlik yapan olmamış. 2013 yılında Çukurova Üniversitesi’nden mezun olmuş, 1 yıl Adana’da ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra, 2014 Eylül ayında Van’ın Erciş İlçesi’ne tayini çıkıyor. Şu an Van’daki küçük sınıfında 16 öğrencisi var.
O’nu sıradan bir öğretmen olmaktan çıkaran ise ağlayan öğrencisiyle birlikte çekildiği ve Facebook’ta binlerce like alan selfie…

Bakanı duygulandıran fotoğrafın hikayesine ise Gökhan’ın ağzından dinleyelim;  “Okulun ilk günü öğrencimiz ağlamaklı şekilde sırasında oturuyordu. Güldürmeye çalıştım olmadı. Sonra dışarı çıktığımda ‘Ben su içeyim geleyim mi?’ Diye yanıma geldi ağlamaklıydı orada ters bir cevabımda öğrencimin bütün geleceğini kaybedebilirdim. ‘Tabi ki’ dedim ve evine gönderdim.

Bir gün sonra yine oturduğu yerde ağlayan öğrencimizi güldürmek için yine harekete geçtim. ‘Aslanım, koçum’ diyerek kafasını okşadım. Baktım gülüyor. Daha fazla okşadım sonra kalkıp bacağıma sarıldı ve o anda gülmeye başladı ve şu anda o çocuk güle oynaya okula geliyor.”

 
Gökhan öğretmen Van’da öğretmenlik yapmanın güzel bir duygu olduğunu söylüyor, yaşamayı seven bir karakteri olduğunu ve şehre adapte olma konusunda bir sorun yaşamadığını belirtiyor. Paylaşımının dikkat çekmesi onu oldukça mutlu etmiş, "Gurur verici bir şey herkesin sizi takdir etmesi" diyor. Yardımlar konusunda da sağolsun halkımız duyarli yardımlar göndermek istiyorlar.”
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 11:24

YORUM EKLE