Bugün kar tatili olan okulların listesi

Yoğun ve yeni bir kar yağışı dalgası tüm Türkiye'yi etkisi altına aldı. Pazar gününe kadar devam edecek olan kar yağışı sebebiyle okullar tatil ediliyor.

Bugün kar tatili olan okulların listesi

Bir çok ilden kar tatili haberleri geliyor. İllerin valiliği kar sebebiyle eğitime ara verme kararları alıyor. Şu ana kadar Karaman, Ankara, Çankırı, Isparta, Afyon, Manisa, Eskişehir, Yozgat, Uşak, Denizli, Kütahya ve Bolu illerinde okullar 29.12.2016 perşembe günü tatil edildi. Son kar tatili haberi de Deniz, Balıkesir ve Bilecik'ten geldi. Bilecik'in Pazaryeri ve İnhisar ilçelerindeki tüm okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Bilecik valiliği yazılı açıklama ile kar tatili haberini duyurdu. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de bir gün idari izinli sayılacak. Gölpazarı ilçesine köylerden taşımalı sistemle gelen öğrencilere de okulların tatil edildiği bildirdi.

BALIKESİR'DEN TATİL HABERİ
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Dursunbey Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yağışın etkisini artırmasından dolayı ilçe genelindeki ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiği duyuruldu.

ANKARA'DA OKULLAR TATİL
Ankara Valiliği, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Ankara Valisi, twitter'dan kar tatili haberini şöyle duyurdu:
Sevgili öğrenciler, kar yağışı dolayısıyla 29/12/2016 tarihinde, okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir. Hepinize iyi tatiller dilerim.

YOZGAT'TA OKULLAR TATİL
Yozgat'ta, kent merkezi ve bağlı köylerde, kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacakları belirtildi.

BURSA KAR TATİLİ
Bursa'nın Yenişehir, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Akşam saatlerinde etkisi artıran kar yağışı nedeniyle Yenişehir, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki tüm okullarda, kaymakamlıklarca alınan kararla eğitime bir gün ara verildi. Yetkililer, yoğun kar nedeniyle vatandaşları uyardı.

KARAMAN KAR TATİLİ
Karaman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ve cuma günü ara verildiği bildirildi. Karaman İl Milli Eğitim müdürü Asım Sultanoğlu, Karaman'da olumsuz hava koşullarının devam ettiğini söyledi. Hava sıcaklığının geçmiş günlere göre birkaç derece artması ile çatılardaki karların erimeye başladığını ifade eden Sultanoğlu, "meteoroloji tahminlerine göre 29 Aralık Perşembe akşam ve 30 Aralık Cuma günü 35 santim civarında kar yağması beklenmektedir. Bunun için yapılan toplantıda İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il genelindeki tüm okulların yarın ve 30 Aralık Cuma günleri tatil edilmesi kararı alındı." dedi. 

Sultanoğlu ayrıca, toplantıda kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de perşembe ve cuma günü idari izinli sayılmasının uygun görüldüğünü belirtti.

ÇANKIRI'DA KAR TATİLİ
Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi. Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime ara verildiği kaydedildi.

ISPARTA'DA 1 İLÇEDE OKULLAR TATİL
Isparta'nın Eğirdir İlçesi'ndeki okullar, kar yağışı nedeniyle bugün için ara verildiği duyuruldu. Eğirdir'de dün öğleden sonra kar yağışı başladı. Yoğun şekilde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından ilk ve orta dereceli okullarda bugün için eğitime 1 gün süreyle ara verilmesi kararı alındı.

AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. Konu ile ilgili Bolvadin ilçe Kaymakamlığından alınan bilgide, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede, ilçeye bağlı belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği kaydedildi.

MANİSA
Manisa'nın Selendi ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı öğrenciler için okullar bugün için tatil edildi. Selendi ilçesinde bugün etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı gelen öğrenciler için bir gün okullar tatil edildi.

Kaymakamlık kararıyla tatil edilen okullarda eğitim gören 1275 taşımalı öğrenci ile birleştirilmiş sınıflı ilkokullardaki öğrenciler için 29 Aralık Perşembe günü okullar 1 günlük tatil edildi. Kar yağışının devam etmesi durumunda ilçe merkezindeki okulların da tatil edilebileceği bildirildi.

ESKİŞEHİR'DE KAR TATİLİ
Eskişehir kent merkezi ve ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle 29 Aralık Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullarda, eğitime ara verildiği belirtildi.

UŞAK'TA OKULLAR TATİL
Uşak'ta, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk ve orta öğretimde eğitime ara verildi. Uşak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı dolayısıyla il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime 29 Aralık Perşembe günü ara verildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.Uşak Valisi Ahmet Okur da kar tatiline ilişkin kararı sosyal medya hesabından paylaştı.

KÜTAHYA KAR TATİLİ
Kütahya kent merkezi ve ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitim yapılmayacak. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de bir gün idari izinli sayılacak.

MANİSA'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ
MANİSA'nın Demirci ilçesindeki okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak. Demirci Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yoğun karyağışı dolayısıyla ilçe merkezi ve mahallelerdeki okullarda eğitime ara verildiği bildirildi. Öte yandan, ilçede akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı yerlerde elektrik kesintilerinin yaşandığı öğrenildi.

BİLECİK'TEN KAR TATİLİ HABERİ
Bilecik kent merkezi ile Bozüyük, Söğüt ve Yenipazar ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, etkisini artıran kar yağışı nedeniyle 29 Aralık Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullarda, eğitime ara verildiği belirtildi. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de bir gün idari izinli sayılacak.

DENİZLİ'DE EĞİTİME ARA
Denizli'nin bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla bazı ilçeler ve bağlı mahallelerdeki okullarda bugün eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Babadağ, Güney, Acıpayam ve Çameli ilçelerindeki taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler, Serinhisar Kocapınar Mahallesi, Buldan ilçe merkezi ve Yenice Mahallesi dışındaki okullar ile taşımalı öğrenciler, Pamukkale ilçesinde Akçapınar, Uzunpınar, Gözler, Güzelpınar, Akdere, Belenardıç mahallelerindeki okullar, Çardak ilçesinde Söğüt Mahallesi ve taşımalı eğitim gören öğrenciler için okullar bugün için tatil edildi."

BOLU KAR TATİL
Bolu kent merkezinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Bolu Valiliğin yapılan açıklamada, etkili kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin 29 Aralık Perşembe izinli sayılacağı belirtildi.

KIRIKKALE'DE TATİL
Kırıkkale'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

KONYA KAR TATİLİ OLAN İLÇELER
Konya'nın Akşehir, Ilgın, Doğanhisar, Yunak, Tuzlukçu ve Kulu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Akşehir, Ilgın, Doğanhisar, Yunak, Tuzlukçu ve Kulu ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bugün ara verildi.

KIRŞEHİR KAMAN'DA OKULLAR KAPALI
Kırşehir'in Kaman ilçesindeki okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak. Kaman Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı dolayısıyla ilçe merkezi ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engellilerin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 10:01

YORUM EKLE