Yasağa karşı çok ilginç protesto!

İngiltere’de yaklaşık 500 kişi p*rno filmlere önemli kısıtlamalar getiren yeni bir yasayı protesto etmek için parlamento binası önünde birbirlerinin yüzlerine oturarak eylem yapma kararı aldı.

Yasağa karşı çok ilginç protesto!

Geçtiğimiz haftalarda yürürlüğe giren yeni Görsel-İşitsel Medya Servisleri Yasası ülkede çekilecek p*rno filmlerde şiddet içeren görüntülerin “tarafların rızasıyla” olsa bile kullanılmasını yasaklamıştı.

Yasa kapsamında p*rno filmlerde birine şaplak atmak, boğmaya çalışmak, ağır hakaret içeren sözler sarf etmek ve yüzüne oturmak gibi birçok eylem yasaklanmıştı.

REKOR DENEMESİ YAPACAKLAR
 
Sosyal medyada #Pornprotest (P*rno protestosu) adı altında örgütlenen eylemciler, yarın parlamento binası önünde yapılacak eylem boyunca tamamen giyinik olacak ve “toplu bir şekilde yüze oturma” konusunda Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye çalışacak.
 
2013 yılında “Yılın seks işçisi” ödülünü alan Charlotte Rose’un düzenlediği eyleme katılanlar seks temalı çeşitli yarışmalarda da yer alabilecek.
 
Rose konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Bu yeni yasalar hem fazlasıyla seksist hem de insanların özgürlüklerini kısıtlıyor. Bu eylemle biz, kişisel özgürlükler için savaşacağız” dedi.

Liberal Demokrat Partili milletvekili Julian Huppert daha şimdiden yeni yasanın iptal edilmesi için talepte bulundu. Parlamento iptal talebini yarın “seks protestosu” devam ederken tartışacak. 
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 21:46

YORUM EKLE