TSK duyurdu: Sivillere saldırı, çok sayıda ölü var...

SURİYE 'den son dakika gelişmeler gelmeye devam ediyor. DEAŞ El Bab'tan kaçmak isteyen sivillere saldırdı en az 30 sivili katletti. TSK'nın yürüttüğü operasyonda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

TSK duyurdu: Sivillere saldırı, çok sayıda ölü var...

TSK'nın yaptığı açıklamaya göre, dün El Bab ilçe merkezinden kaçmaya çalışan sivillere DEAŞ'lı teröristler saldırdı.En az 30 sivilin hayatını kaybettiği öğrenildi. Açıklamada, 74 el yapımı patlayıcının ise imha edildiği belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Suriye'de DEAŞ terör örgütüne ait 113 hedef ateş altına alınarak teröristlerin kullandığı barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları kullanılamaz hale getirildi.

DEAŞ 30 SİVİLİ KATLETTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), Fırat Kalkanı Harekâtının 125. gününde, DEAŞ terör örgütünün, El Bab ilçe merkezinden kaçmaya çalışan sivillerin engellenmesine yönelik düzenlediği mayın/EYP’li saldırıda en az 30 sivilin öldüğünü ve çok sayıda sivilin de yaralandığını bildirdi.

113 DEAŞ HEDEFİ İMHA EDİLDİ

Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Bab’ın kontrol altına alınmasına yönelik harekâtın başarı ile devam ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 2 muhalifin yaralandığı ve hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 113 DEAŞ terör örgütü hedefinin imha edildiği kaydedildi. DEAŞ terör örgütünün, El Bab ilçe merkezinden kaçmaya çalışan sivillerin engellenmesine yönelik düzenlediği mayın/EYP’li saldırıda ise en az 30 sivilin öldüğü ve çok sayıda sivilin de yaralandığı ifade edildi.

DEAŞ SİVİLLERİ TEHDİT EDİYOR

İstihbarat, keşif, gözetleme vasıtaları ile elde edilen bilgiler, telsiz görüşmeleri ve alınan duyumlarda; DEAŞ’ın sivilleri tehdit ederek El Bab meskûn mahallinde kalmaya zorladığı, yol ve sokaklara barikatlar kurarak çıkışları engellediği, mayın ve EYP kullanarak tuzak hazırladığı belirtildi. Ayrıca, yalnızca düzenli ordu birliklerinin kullandığı RDX türü patlayıcıları evlerin kapı önlerine belirli istikametlerde yerleştirdikleri ve evlerin duvarlarında delikler açarak silah mevzii haline getirdikleri bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 11:27

YORUM EKLE