Suriyelilere ''ilaç'' olacaklar

Gazzeli doktorlar, ''hallerinden en iyi biz anlarız'' dedikleri Suriyeliler için seferber oldu...

Suriyelilere ''ilaç'' olacaklar


İSTANBUL - Ahmet Esad Şani 

Sağlık ve yaşam şartları açısından zor durumdaki bölgelerden biri olan Gazze'den gelen doktorlardan oluşan 10 kişilik heyet, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki kamplarda yaşayan Suriyelilerin yardımına koştu.

Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara tıbbi yardım götürmek, ''yaralarına merhem olmak'' için gelen heyetin başkanı Gazze'deki Filistin hükümeti eski sağlık bakanı Dr. Basim Naim, ''Bu acıları biz de yaşadığımız ve yakından bildiğimiz için kardeşlerimizin acılarını da en iyi biz anlarız. İmkanlarımız kısıtlı olsa da Suriyeli kardeşlerimize destek olmak istiyoruz. Yapılacak tespitlerin ardından Yeryüzü Doktorları ile çalışmalarımıza devam edeceğiz'' dedi.

Bütün Türkiye destekliyor

''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyası ilgili sorulan bir soru üzerine Dr. Naim, çok önemli bir proje olan bu kampanyayı, hem devletin hem de sivil toplum kuruluşlarının desteklemesinin, bütün Türkiye halkının desteklediği anlamına geldiğini söyledi. 

Dr. Naim, ''Allah, hem Filistin hem de Suriye halkına yardım etsin ve yeni kapılar açsın. Türk halkına Gazze'deki kardeşlerini desteklediği gibi Suriye'deki kardeşlerini de düşündükleri ve insani açıdan yanlarında yer aldıkları için teşekkür ediyoruz'' dedi.

YORUM EKLE