Suriye'den en ağır darbe!

Suriye'ye topçu atışları ve hava operasyonu sonucu 18 IŞİD mensubu öldürüldü, 2 silahlı araç, bir top mevzii ve 1 savunma binası imha edildi.

Suriye'den en ağır darbe!

Türkiye'den yapılan kara operasyonu, koalisyonun yaptığı hava operasyonu ve muhalif saldırıları sonucunda 8 köy muhaliflerce kontrol altına alındı. Mare'den Azez'e kadar olan koridor yeniden açıldı.

Türk güvenlik kaynakları, sınırda konuşlu Türk topçu birliği ile koalisyon güçlerinin hava harekatları ve Türkiye’nin destek verdiği Özgür Suriye Ordusu unsurlarının saldırıları neticesinde, Mare - Azez arasındaki IŞİD’in işgal altında tuttuğu Kafer Kalbayn, Cibrin, Faydiyah, Sındıf, Kara Köprü, Dudiyen, Kafer Brişa ve Kafer Şsus köyleri örgütün elinden geri alındı. Bölgeden IŞİD’in temizlenmesi sonucu Azez-Mare koridoru açıldı.

Bu arada IŞİD tarafından Suriye’den Türkiye’ye dün atış yapma hazırlığında olduğu belirlenen ve sınırda konuşlu hedef tespit sistemleriyle tespit edilen 14 IŞİD hedefine 61 adet Fırtına topu ile atış yapıldı. Koalisyon uçakları ile de hava harekâtı icra edildi. Yapılan atışlar ve hava harekâtı neticesinde, ilk tespitlere göre 18 IŞİD terör örgütü mensubu öldürüldü, örgüte ait 2 silahlı araç, bir top mevzii ve 1 savunma binası imha edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 12:41

YORUM EKLE