Suriye'de 2 günün bilançosu: 214  ölü

Suriye'de ordu birliklerinin çeşitli kentlere yönelik düzenlediği hava destekli operasyonlarda 20'si çocuk, 214 kişinin öldüğü bildirildi..

Suriye'de 2 günün bilançosu: 214  ölü

İSTANBUL

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Şam banliyölerine düzenlenen hava saldırısında 58 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı. Örgüt ayrıca Halep'te 22, Humus'ta 13, Dera'da 11, Deyru'z-Zor, Hama ve İdlib'te 6'şar, Rakka'da 4 sivilin öldüğünü, ayrıca çatışmalarda 33 ÖSO askerinin hayatını kaybettiğini, Esed güçlerinden ise 55 kişinin öldürüldüğünü açıkladı. 

Çatışmalar Şam ve Deyru'z-Zor'da yoğunlaşırken, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Hama'nın Karnaz ilçesinde bir savaş uçağı, Deyru'z-Zor'da ise askeri bir kargo uçağı düşürdüğünü duyurdu.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye ordusuna bağlı güçlerin Şam'ın Tel Kürdi, Haresta ve Duma banliyölerinde birçok muhalifi ''etkisiz hale getirdiğini'' aktardı. SANA, Esed güçlerinin Şam'ın Hüseyniye beldesinde muhaliflere yönelik düzenlediği operasyonda beldedeki evlerden birine kurulan saha hastanesini basıldığını bildirdi. Esed güçlerinin Lübnan sınırına yakın Humus'a bağlı Tel Kelah kırsalının El-Hısn beldesinde ÖSO ile çatışmaya girdiğini belirten SANA, Deyru'z-Zor'da çıkan çatışmalarda Furkan Tugayı lideri Yusuf Taha el-Mühevves'in öldürüldüğünü açıkladı.

YORUM EKLE