Suriye Askerlerine Yardım Havadan Geliyor!

Suriye ordusuna ait helikopterler, kuşatma altındaki Esed askerlerine paraşütlere bağlı varillerle mermi ve yiyecek atıyor.

Suriye Askerlerine Yardım Havadan Geliyor!

Halep’in kuzeydoğusundaki Cendul bölgesinin tamamen muhaliflerin eline geçmesinin ardından, bölgede bulunan Kindi hastanesini askeri karargah yapan ve muhaliflerin kuşatması altında kalan Esed askerlerine, yiyecek ve mühimmat yardımı havadan geliyor.

Yaklaşık 4 aydır muhaliflerin kuşatması altındaki karargaha havadan atılan içi yiyecek ve mühimmat dolu variller, yere çakılıp parçalanmaması için paraşütlere bağlanarak karargahın üzerine bırakılıyor.

Abluka altında kalan yaklaşık yüz asker ise havadan gelen yardımlarla hayatta kalırken, ellerine geçen mühimmatlarla muhaliflerin karargahı ele geçirmesini engelliyor

Helikopterlerin alçak uçuş yapamaması nedeniyle atılan varillerin bazıları ise muhaliflerin bölgesine düşüyor. Ayrıca muhalifler, varillerin askerlerin eline geçmemesi için havada vurmaya çalışıyor.

Muhaliflerin bölgesine düşen varillerden, temel yiyecekler, mermi ve sağlık malzemeleri çıkarken, özellikle bit ve yara ilaçları ile serumlar da dikkati çekiyor.

Komutana özel yiyecek

Muhaliflerin eline geçen varillerde normal askerler için ekmek, patates, bakla konservesi ve bit ilaçları çıkarken, üzerinde komutanın ismi yazılı paketlerden ise çeşitli yemeklerin yanı sıra çerez, ceviz, sigara, bisküvi ve kuru pasta gibi özel yiyecekler çıkıyor.

Kindi hastanesi, yaklaşık 4 aydır muhaliflerin kuşatması altında olmasına rağmen, Esed askerlerine havadan gelen yardımlar nedeniyle kontrol altına alınamıyor.

Daha önce Halep’in kuzeyinde bulunan Minna havaalanına da sözkonusu varillerin atılması nedeniyle yaklaşık 9 ay boyunca muhaliflerin kuşatması altında kaldıktan sonra ele geçirilmişti.

Halep’in kuzeyini tamamen ele geçiren muhalifler, havadan yardım gelmesi nedeniyle sadece aylardır kuşatma altında tuttukları Halep Merkez Hapishanesi ve Kindi hastanesini ele geçiremedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 13:15

YORUM EKLE