Şok gerçeği böyle öğrendi!

IŞİD'in kafası kestiği İngiliz yardım görevlisi Alan Henning'in eşi tarafından aldatıldığı ortaya çıktı. Gerçeği Henning’in ablası Gill Kenyon açıkladı.

Şok gerçeği böyle öğrendi!

IŞİD militanları tarafından Ekim ayında kafası kesilerek infaz edilen İngiliz yardım görevlisi Alan Henning’in örgütün elinde esir olduğu dönemde karısı Barbara tarafından aldatıldığı ortaya çıktı.

Henning’in ablası Gill Kenyon, İngiliz Sun gazetesine yaptığı açıklamada 50 yaşındaki Barbara Henning’in uzun süredir kocası Pat Kenyon ile yasak ilişki yaşamakta olduğunu ve ikilinin Ocak ayından bu yana birlikte yaşadığını söyledi.

Gill Kenyon, Barbara Henning ile kocası arasındaki ilişkinin geçen yıl Aralık ayında, kardeşi Suriye’ye gitmeden hemen önce başladığını iddia etti.

Kocasının telefonunda kardeşinin eşinden gelen bazı duygusal mesajları bulduğunu söyleyen Kenyon “Kardeşime Suriye’ye gitmesinden önce bu ilişkiden bahsetmedim. Onu çıkacağı zorlu yolculuktan önce üzmek istemedim ve çocuklarımızın normal bir Noel geçirmesini istedim” dedi.

Kardeşine karısının sadakatsizliğinden bahsetmemiş olduğu için çok acı çektiğini söyleyen Kenyon “Esir düştükten sonra Alan hücresinde hep ailesinin yanına dönmeyi hayal etmiş olmalı. Bunu düşünmek bana işkence gibi geliyor” dedi.

Henning, eşi ve iki kızıyla birlikte.

Kenyon “Son bir yılda yaşadığım acıları anlatmam imkansız. Bir yıl önce ben mutlu bir evlilik yaşıyordum ve kardeşim ihtiyacı olanlara yardım etmek için Suriye’ye gitmeyi planlayan bir kahramandı. Şimdi ise kardeşimi kaybettim, kocamı kaybettim, her şeyimi kaybettim” dedi.
Henning'in ablası Gill Kenyon.

47 yaşındaki Barbara Henning Eylül ayında kocasını serbest bırakmaları için IŞİD’e gözü yaşlı bir çağrıda bulunmuş “Alan İngiltere’deki ailesini ve işini geride bırakıp Müslüman arkadaşları ile birlikte ihtiyacı olanlara yardım etmek için ta Suriye’ye giden barışçıl ve fedakar bir adam” demişti.

Yaşadığı yasak ilişkinin ortaya çıkmasının ardından kısa bir basın açıklaması yapan Barbara Henning “Bu ilişkiden herkes haberdardı. Bu ilişki Alan Suriye’ye gitmeden çok uzun süre önce başladı” demekle yetindi.
MÜSLÜMAN OLACAKTI

İngiltere’nin Manchester kentinde yaşayan ve eski bir taksi şöförü olan 47 yaşındaki Hanning mültecilere yardım ulaştırmak için gönüllü olarak gittiği Suriye’de IŞİD militanları tarafından 26 Aralık’ta rehin alınmıştı.

Arkadaşları Henning’in kaçırılmadan önce İslam dinine geçmeyi planladığını söylemişti. Taksi şoförünün Suriye’ye yardım götürme kararı almadan kısa bir süre önce İsa’ya olan inancını kaybettiği ve Allah kavramı ve İslam dini ile ilgili araştırmalar yapmaya başladığı belirtilmişti. Henning’in alkol kullanmayı ve Noel’i kutlamayı bıraktığı ve Arapça öğrenmeye başladığı da açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 10:30

YORUM EKLE