Putin otistik mi?

Pentagon bünyesinde çalışan bir düşünce kuruluşu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yalnızca vücut dilini inceleyerek yaptığı bir araştırmada, Rus liderin otistik olduğunu öne sürdü.

Putin otistik mi?

Pentagon bünyesinde çalışan 'Office of Net Assessment' adlı düşünce kuruluşu, Rusya Devlet Başkanı Putin’in vücut dilini incelediği 2008 tarihli bir araştırmanın sonuçlarını yayımladı. Kuruluş, Putin'in otistik olduğunu ve bebeklik döneminde nörolojik gelişiminin sekteye uğradığını iddia ettiği liderin, Asperger Sendromu’ndan muzdarip olabileceğini öne sürdü.

Hürriyet'te yer alan habere göre, araştırma ekibi, Putin’in beyni üzerinde bir çalışma yapma fırsatı bulamadığı için teorilerini kanıtlama olanağından henüz yoksun.
Batılı kuruluşlar tarafından Putin'in hasta olduğuna dair iddiaların sıklıkla gündeme getirildiği, ancak bu araştırma ve iddiaların doğruluklarının kanıtlanamadığı biliniyor.

ASPERGER SENDROMU NEDİR

Asperger sendromu, temel olarak sosyal ilişkilerde kendini gösteren bir bozukluk. 

Toplumsal ilişkilerde kullanılan el kol hareketleri, vücut konumu, yüz yüze ya da göz göze gelme gibi sözel olmayan davranışlarda bozulma, yaşıtlarıyla uygun ilişkiler geliştirememe, diğer insanlarla birlikte eğlenme güçlüğü, toplumsal ilişkilerde uygun duygusal karşılık verememe, Asperger sendromunda görülen belirtiler arasında.

Çocukluk çağında tanımlanmakla birlikte erişkinlerde de görülebilir. Asperger sendromlu kişiler genellikle özel bir alanda oldukça yeteneklidir.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 15:12

YORUM EKLE