Polis ele geçirdi!

Londra'da bir bara yapılan polis baskınında içindeki beyaz toz paketlerinde kokain olduğu düşünülen sürpriz yumurtalar bulundu.

Polis ele geçirdi!

Londra’nın kuzey batısındaki Jano Pub isimli mekana yapılan polis baskınında tuğlalara ve sepetlere saklanmış, içlerinde beyaz tozla dolu paketlerin bulunduğu sürpriz yumurtalar ele geçirildi. Russia Today’in Evening Standard’a dayandırdığı haberinde, sürpriz yumurtaların polislerin rutin kontrolleri sırasında ele geçirildiği aktarıldı.

Barın etrafındaki bir grup ‘şüpheli görünen’ kişilerinde içinde kokain olan bu sürpriz yumurtalardan taşıdığı öğrenildi. Geçen Kasım ayında yapılan bir baskında polis köpekleri sürpriz yumurtaların içinde, piyango biletleriyle paketlenmiş kokainden şüphelenmişti. Mayısta yapılan bir diğer baskında ise bir kişinin üzerinden söz konusu yumurtalardan çıkması üzerine iki kişi tutuklanmıştı.
Durumla başa çıkabilmek için polis, lisans memuru Nick Mortimer’a, barın uyuşturucu kaçakçılığı yapılan bir yer olmasına göz yumulduğunu söyleyen bir mektup yazmıştı. Geçen sene söz konusu barda meydana gelen hırsızlık, yan kesicilik ve kavgalardan ötürü de polisler çağırılmıştı.
Bu olaylardan sonra, barın sahibi Kenneth McCormack, 21 Ocak günü yapılacak ve barın lisansının değerlendirileceği bir toplantıya çağırıldı. Polis, McCormack’i, barındaki durumu ‘tamamiyle gözardı etmek’ ile suçladı.
Polisin Brent Council’e sunduğu belgelerde, bugüne kadar meydana gelen pek çok olay yüzünden polisin mevcut yönetimin söz konusu mekanı sorumlulukla yönetilebileceğine dair inancı kalmadığı aktarıldı. Barda akşam saat 21:00’dan sonra görev yapan güvenlik görevlilerin sayılarının artırılması istendi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 11:11

YORUM EKLE