Kayıp uçak bulundu!

Malezya yolcu uçağı uydu analizlerine göre en son Avustralya yakınlarında görüldü. Uçağın Hint Okyanusu'nda düştüğü yolcuların ailelerine de iletildi.

Kayıp uçak bulundu!
 8 Mart’tan bu yana tüm dünyanın merak ettiği kayıp Malezya uçağından üzücü haber geldi. Malezya Başbakanı bir basın toplantısı düzenleyerek uçağın Hint Oyanusu'nda düştüğünü ve 239 kişiden sağ kurtulan olmadığını açıkladı. 

UÇAKTAN KURTULAN YOK

Rezak, düzenlediği basın toplantısında, Malezya Havayolları'nın uçakta bulunan 239 kişinin yakınlarına bilgi verdiğini belirtti.

Malezya Havayolları da Rezak'ın basın toplantısından önce uçakta  bulunanların ailelerine gönderdiği kısa mesajda "Malezya Havayolları, MH370'in  kaybedildiğine ve uçakta bulunanlardan hiçbirinin kurtulamadığına artık şüphe  kalmadığını açıklamaktan derin üzüntü duymaktadır. Biraz sonra Malezya Başbakanı  Rezak'ın açıklayacağı üzere tüm kanıtlar uçağın Hindistan Okyanusu'nun güneyine  düştüğünü gösteriyor" dedi.

SON VERİLER İNGİLTERE'DEN

Malezya hükümetinin, İngiliz uydu şirketi Inmarsat ve İngiltere Hava  Kaza Soruşturma Birimi tarafından elde edilen verilere dayanarak açıklama yaptığı  ifade edildi.

Malezya Savunma Bakanı ve Ulaştırma Bakan Vekili Hişamuddin Hüseyin,  bugünkü basın toplantısında, Çin ve Avustralya'ya ait uçakların Hint Okyanusu'nun  güneyinde kayıp uçağa ait olduğu sanılan bazı cisimler tespit ettiğini  açıklamıştı.Hüseyin, Avustralya Donanması'na ait HMAS Success gemisinin cisimleri  incelemek üzere bölgeye gittiğine işaret etmişti.

Malezya Havayolları'na ait Boeing 777 yolcu uçağı, 8 Mart'ta Pekin'e  gitmek üzere Kuala Lumpur'dan kalktıktan kısa bir süre sonra radarlardan  kaybolmuştu. Uçakta çoğu Çin vatandaşı 239 kişi bulunuyordu.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 00:43

YORUM EKLE