İtalya'da deprem: 1 ölü

İtalya'nın Mormanno kentinde gece 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 1 kişi kalp krizinden hayatını kaybetti.

İtalya'da deprem: 1 ölü
 ROMA
İtalya'nın güneyindeki Calabria bölgesinin Mormanno kentinde gece saatlerinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem, korku ve paniğe neden olurken, 1 kişinin kalp krizinden hayatını kaybettiği bildirildi. 

İtalya Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü'nden (INGV) yapılan açıklamada, depremin merkez üssünün Mormanno kentinin kuzeyi olduğu, sarsıntının yerin 6.3 kilometre derinlikte kaydedildiği belirtildi. 

Deprem nedeniyle büyük korku ve panik yaşayan bölge halkı, geceyi dışarıda geçirdi. Scalea kasabasında 84 yaşındaki bir erkek kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirirken, depremde yaralanan olmadığı ifade edildi. 

Mormanno'da kent merkezi ve katedralinde hasar oluşurken, kent hastanesi de tedbir amacıyla boşaltıldı. Çok sayıda hasta geceyi dışarıda geçirdi.

İtalya'nın en yüksek deprem riski içeren bölgesi olan Calabria'da, depremin ardından 20'den fazla artçı sarsıntının kaydedildiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2012, 10:43

YORUM EKLE